František Hladík si veze z MČR titul a stříbro

Skvělé výkony předvedli závodníci Brilon Racing Teamu na mistrovství České republiky v silniční cyklistice, které se o uplynulém víkendu uskutečnilo v Jeseníku.

V pátek program započal časovkou jednotlivců v Mikulovicích. V kategorii kadetů dosáhl nejlepšího výsledku Zdeněk Hradiský, když dojel 13., na 14. místě dojel Matěj Pekař, 19. byl Tomáš Hájek, 21. Adam Strejček, 39. Karel Bartoš, 40. Adam Smejkal, 41. Lukáš Kristl, 53. Filip Brückner, 64. Eliáš Hofman, 71. Matěj Havelka a 79. Petr Miňovský.

V kategorii kadetek dojela na 12. místě Veronika Sedláčková, 19. byla Martina Václavů  24. Aneta Dlouhá.

Největší úspěch dne Brilon Racing Team získal zásluhou Františka Hladíka, jenž získal v kategorii mladších žáků titul mistra republiky, a to suvernééním způsobem, druhého soupeře porazil o více než 15 sekund.

V kategorii starších žáků byl na 9. místě Šimon Kment, 10. dojel Antonín John, 15. byl Štěpán Görög, 24. Robert Lang, 42. Eduard John a 63. Ondřej Moulis.

V neděli program pokračoval závody s hromadným startem v Jeseníku. V závodě kategorie kadetů, jenž byl ovlivněn dvěma hromadnými pády, byl 17. Adam Smejkal, na 35. místě byl Zdeněk Hradiský, 42. byl Eliáš Hofman, 44. Karel Bartoš, 45. Matěj Pekař, 47. Lukáš Kristl, 57. Adam Strejček, 62. Tomáš Hájek, 78. Filip Brückner a 79. Matěj Havelka a 83. Petr Miňovský.

V kadetkách byla 14. Martina Václavů, 19. Veronika Sedláčková a 26. Aneta Dlouhá. Největší úspěch pak opět získal František Hladík, jenž dojel na 2. místě a získal tak svou druhou medaili. Ve starších žácích byl 13. Šimon Kment, 24. Filip Voborník, 37. Štěpán Görög, 38. Robert Lang, 44. Antonín John a 64. Ondřej Moulis.

Mistrovství České republiky v silniční cyklistice je tak u konce a závodníci ihned započali přípravu na mistrovství České republiky na horských kolech, jenž se uskuteční ve Stupně ve dnech 22. – 23. července.

Autor: Tomáš Ježek