2. Toi Toi Cup v Hlinsku přinesl Brilon Racing Teamu dvě vítězství

Ve velkém stylu vstoupili do sezony závodníci Brilon Racing Teamu, hned v 2. díle českého poháru v cyklokrosu dokázali vybojovat dvě zlata a celkem 4 medaile…

Program v Hlinsku započal kategoriemi mladších žáků, kde bral bramborovou medaili František Hladík. Na 6. místě se umístil Václav Meier a 8. skončil Jan Fara.

Ve starších žákyních se na 6. místě umístila Adéla Stránská, ve stejné kategorii kluků bral 3. místo Antonín John. 19. dokončil Filip Voborník, 24. Šimon Kment, 26. Štěpán Görög, 32. Adam Kment a 46. dojel Ondřej Moulis.

Hned tři umístění v první desítce se podařilo vybojovat kadetkám – Aneta Dlouhá skončila 4., Martina Václavů 5. a Veronika Sedláčková 7. Na 16. místě pak dokončila Barbora Rajnochová.

I v kategorii kadetů získal tým slušná umístění – výborný závod předvedl Tomáš Hájek, který dojel 6., 12. Adam Strejček, 13. Matěj Pekař, 32. Lukáš Kristl, 42. Eliáš Hofman, 48. Karel Bartoš, 49. Filip Brückner, 53. Tomáš Meier a 73. Petr Miňovský.

Na startu kategorii juniorek kvůli nemoci chyběla Kateřina Hladíková, tak jediným želízkem v ohni zůstala Barbora Jeřábková, jež dojela na 3. místě.

V juniorech se opět podařilo zvítězit Václavu Ježkovi, který opět opanoval sprint před svým dlouholetým soupeřem Ondřejem Novotným z konkurenčního týmu Dukla Praha. Dále dojel ve stejné kategorii 6. Filip Samec, 8. dokončil Mirek Müller a 24. Prokop Miňovský.

Největším překvapením dne byl ovšem triumf Kristýny Zemanové v elitních ženách. Za sebou nechala i osminásobnou mistryni republiky Pavlu Havlíkovou či Karolínu Bedrníkovou a do cíle dorazila s téměř dvacetivteřinovým náskokem. Kristýna se tak posunula na průběžně 2. místo v pořadí Toi Toi Cupu a navíc získala cenné body do rankingu UCI. V ženách dále dojela 7. Tereza Vaníčková a 13. Martina Bartošová.

Nejen v elitních ženách se zadařilo. Matěj Stránský, v loňském roce stejně jako Kristýna junior, nyní jezdec kategorie muži U23, dojel 4. I on přidal do rankingu UCI cenné body. Na 18. místě dojel Tomáš Doležal.

Další pohárový závod čeká jezdce nadcházející víkend ve Slaném, kde budeme doufat v minimálně stejné úspěchy, jako se povedly v Hlinsku.