Ani v této době nezahálíme!

Vzhledem k aktuálním opatřením proti šíření nemoci Covid – 19 je i náš tým ochuzen o společné tréninky. Naši jezdci ale rozhodně nezahálí, naopak k tréninkům přistupují ještě zodpovědněji a výrazně přidávají na kilometrech.

Závody jsou v nedohlednu, už teď byly zrušeny nebo přesunuty každoroční otvíráky české sezony jako jsou Velká cena Hlohovce nebo Český pohár v Kyjově. Ani první týmové soustředění se zatím nemohlo uskutečnit. Naši závodníci tedy stále najíždějí kilometry, které se jim v závodní sezoně rozhodně neztratí a novou možnost tréninku po okrese využívají naplno.

Abychom se aspoň někdy jako tým společně viděli, začali jsme pořádat online týmové porady na platformě Microsoft Teams. Ve středu 10. března se uskutečnila první, závodníci během ní mohli probrat trénink a plán do sezony přímo s trenérem Vencou Ježkem a Pepou Hladíkem.

Druhá porada se uskutečnila ve čtvrtek 18. března. Závodníci v první půli znovu rozebrali trénink, na druhou část schůze se k nám připojil biker Kristián Hynek, vítěz Cape Epic z roku 2014. Zodpověděl nám dotazy týkající se tréninku, stravy před závodem, motivace v této době i jeho kariéry. Kristiánova účast byla pro všechny bezpochyby velkým povzbuzením a moc mu za ni děkujeme.

Třetí týmová porada je v plánu, ovšem ještě nemá přesný termín. I na ní se objeví další hvězda současné cyklistiky, jméno ale zatím odhalovat nebudeme…