Antonín John 4. na Malém Závodě míru

Město Lanškroun hostilo 51. ročník Malého Závodu míru – třídenního etapového závodu pro kategorii starších žáků. Z Brilon Racing Teamu startovali Antonín John, Štěpán Görög, Filip Voborník, Šimon Kment, Robert Lang, Eduard John a společně se do závodu mohou vydat i 3 nejlepší mladší žáci z průběžného pořadí Českého poháru. Díky tomu mohl startovat František Hladík, jenž ČP vede. Startovat mohou i nejlepší kadetky, z Brilon Racing Teamu to byly Martina Václavů a Aneta Dlouhá.

Malý Závod míru patří k nejprestižnějším etapovým závodům pro kategorii starších žáků, ve třech dnech absolvují závodníci čtyři etapy – tři hromadné a jednu časovku.  Skvělý výkon předvedl především Antonín John, jenž dojel v celkovém pořadí na 4. místě a byl nejlepším Čechem. Jeho ztráta na vítěze Lennyho Karstedta z Německa činila 1 minutu 54 sekund. Na 15. místě dojel v celkovém pořadí Filip Voborník, 23. byl Štěpán Görög, 24. Šimon Kment, 42. František Hladík, 46. Eduard John, 55. Robert Lang, 66. Martina Václavů a 104. Aneta Dlouhá.

Starší část týmu zvolila o víkendu přípravu bez závodů, junioři absolvovali vytrvalostní tréninky. Kadet Adam Strejček se ovšem zúčastnil maratonského závodu na Dolní Moravě, kde na 50 kilometrů dlouhé trati obsadil druhé místo.  Příští víkend pokračuje Český pohár horských kol, a to 3. dílem v Bedřichově.

Autor: Tomáš Ježek