Bahenní lázně v Kutné Hoře odstartovaly Český pohár horských kol

První díl Českého poháru horských kol se konal o víkendu 1. a 2. dubna v Kutné Hoře. Závodní podmínky připomínaly spíše cyklokros než horská kola, neboť 90 % trati bylo na bahně. Přesto se se všemi nástrahami jezdci mladoboleslavského týmu vyrovnaly skvěle a podali kvalitní výkony.

První kategorie, která v sobotu odstartovala, byla v 9:30 kategorie kadetů a hned v prvním závodě získal Brilon Racing Team pódiové umístění. Bronzovou příčku vybojoval Lukáš Kristl a 5. místem ho doplnil Antonín John. Na 13. pozici dojel Robert Lang, 15. byl Tomáš Meier, 21. Štěpán Görög, 28. David Svoboda, 34. Matěj Havelka.

V kategorii kadetek získala skvělé druhé místo Veronika Sedláčková a 4. místem ji doplnila Adéla Stránská. V juniorech byl na 13. místě Matěj Pekař, Zdeněk Hradiský 27. a 29. dojel Adam Smejkal.

Nedělní program patřil žákovským kategoriím. V kategorii starších žákyň dojela na 12. pozici Adéla Paříková, Laura Svobodová byla 32. Ve starších žácích dojel na 6. místě František Hladík, Jan Fara byl 10., Václav Meier 31. a Eduard John 75.

Další díl Českého poháru horských kol se bude konat o víkendu 29. – 30. dubna ve Městě Touškov.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: David John