Barbora Jeřábková a František Hladík si z Bedřichova odváží stříbro, Václav Ježek bronz 

Čtvrtý díl Izomat Cupu, Českého poháru horských kol hostil Bedřichov. 

Sobotní program odstartovala v 9:30 kategorie kadetů, nejlepší výsledek zaznamenal 19. Adam Smejkal, na 27. místě dojel Lukáš Kristl, 40. Zdenek Hradiský, 52. Matěj Pekař, 63. Tomáš Hájek, 66. Matěj Havelka, 69. Eliáš Hofman a 79. Tomáš Meier. 

V kategorii juniorů předvedl skvělý výkon Václav Ježek, jenž vybojoval 3. místo a díky tomu si zajistil účast na mistrovství Evropy horských kol, které se v letošním roce koná v portugalské Anadii. 

V kategorii juniorek dojela na skvělém druhém místě Barbora Jeřábková, jež těsně před závodem zažila zajímavou příhodu: „Při rozjíždění jsem praskla zadní stavbu rámu, ve sjezdu jsem trefila kámen a bohužel mi rám praskl, takže jsem jela na cizím kole, na kterém jsem nikdy neseděla a sehnali jsme ho teprve deset minut před startem. Navíc jsem teď skoro tři měsíce neseděla na biku, trénovala a závodila jsem jen na silnici, i přesto jsem dneska dojela druhá, což je pro mě velký úspěch.“ 

Kateřina Hladíková závod kvůli zdravotním problémům nedokončila. 

V kadetkách startovala z Brilon Racing Teamu pouze Martina Václavů, jež závod dokončila na 16. místě. 

V neděli pokračoval bedřichovský program kategoriemi žáků a žákyň. V mladších žácích vybojoval skvělé druhé místo František Hladík. Ve starších žácích byl pak 6. Antonín John, 29. Robert Lang, 44. Štěpán Görög, 68. Eduard John. V kategorii starších žákyň dojela na 16. místě Adéla Stránská. 

Příští týden se závodníci postaví opět na start Českého poháru, tentokrát ale v silniční cyklistice, a to ve Starém Jičíně, držte palce! 

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Milan Žejdlík, David John