Brilon Cup pokračoval v Kyjově, Kristýna Zemanová opět na pódiu

Uplynulý víkend se členové mladoboleslavského Brilon Racing Teamu postavili na start silničních závodů. Ty hostil region Kyjovské Slovácko.

V sobotu se v Kyjově jel druhý díl Carla kriterijní ligy, v kategorii starších žáků získal 15. místo Šimon Kment, 22. byl Jan Fara, 35. František Hladík a 44. Eduard John.

V kadetkách získala 8. místo Veronika Sedláčková, 11. byla Adéla Stránská, 15. Aneta Dlouhá. V kadetech se podařilo získat vítězství Tomáši Hájkovi. 20. místem ho doplnil Lukáš Kristl, na 29. pozici byl Štěpán Görög, 40. dojel David Svoboda, 59. Eliáš Hofman a 64. Antonín John.

Tomáš Hájek na stupínku nejvyšším

Skvělé druhé místo získala v elitních ženách Kristýna Zemanová, kterou šestým místem doplnila Tereza Vaníčková. Na 20. místě byla klasifikována Barbora Jeřábková a Kateřina Hladíková byla 21.

V závodě juniorů bral 5. místo Václav Ježek, Adam Strejček byl 11., Zdeněk Hradiský 41., 45. byl Filip Brückner a 60. Matěj Pekař.

Druhý den program pokračoval hladkými závody v rámci Brilon Cupu, Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice. Skvělé čtvrté místo v kategorii starších žákyň získala Adéla Paříková, která se díky tomuto umístění posunula na druhé místo v celkovém pořadí poháru. Rovněž bramborovou medaili bral ve starších žácích Šimon Kment. Na 11. místě byl Jan Fara, 38. dojel František Hladík a 54. Eduard John.

V kategorii kadetek byla na 13. místě Adéla Stránská, 14. místo brala Veronika Sedláčková. V kadetech byl na 10. místě Lukáš Kristl, 30. dojel Matěj Havelka, 33. David Svoboda, 34. Robert Lang, 45. Antonín John, 51. Filip Voborník, 61. Štěpán Görög a 87. Petr Miňovský.

V závodě juniorů na 82 kilometrů se nevydařil závěr závodu Václavu Ježkovi, který dojel až na 33. místě. Nejlépe umístěným jezdcem týmu tak byl 20. Adam Strejček, 28. dojel Matěj Pekař, 59. Karel Bartoš a na 70. pozici byl Zdeněk Hradiský.

Stejnou porci kilometrů absolvovaly i elitní ženy. Na druhém místě dojela v závodě Kristýna Zemanová, jež opět brala pódiové umístění.

Kristýna Zemanová

Nadcházející víkend závodníci přesedlají ze silničních kol na horská, na Zadově se jede třetí díl Českého poháru MTB. Držte týmu palce a sledujte Brilon Racing Team na sociálních sítích a webových stránkách.

Autor: Tomáš Ježek