Brilon Racing Team sbírá úspěchy doma i v zahraničí

Jezdci z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu mají za sebou náročný víkend, zúčastnili se dvou závodů, někteří dokonce i v zahraničí.

Junioři Václav Ježek s Filipem Samcem se vypravili na závody do Belgie. V sobotu absolvovali díl prestižní belgické ligy Superprestige v Merksplas. Václav dojel 9., Filip hned místo za ním 10. O den později se zúčastnili legendárního závodu v Koksijde v písečných dunách, kde dojel Václav 11. a Filip 28. Oba nabrali cenné zkušenosti se světovou konkurencí, které zužitkují při mistrovství České republiky v cyklokrosu v Jičíně 11. prosince.

Druhá část týmu se vydala na víkend na Slovensko do Šamorína, kde se jely závody druhé kategorie, a to jak v sobotu, tak v neděli. Oba dva dny zvítězili v elitních kategoriích Matěj Stránský s Kristýnou Zemanovou a přidali tak cenné body do rankingu UCI. V sobotu navíc dojel v elitě na 9. místě Josef Hladík, Tereza Vaníčková byla 3., Kateřina Hladíková dojela s elitními ženami 5., Bára Jeřábková 7. V neděli dokončil Pepa Hladík 10., Tereza Vaníčková byla opět 3., Kateřina Hladíková 4. a Bára Jeřábková 5.

Třetí část týmu se pak vydala na závody českého poháru. V sobotu na závodníky čekala Náměšť na Hané. Na 3. místě dojel v mladších žácích František Hladík, ve starších žácích dojel 2. Antonín John. Druhý den se pak uskutečnil podnik ve Vracově a zde bral ve starších žácích opět 2. místo Antonín John.

I v následujících dnech bude tým rozdělen, část týmu absolvuje soustředění v Kolíně, ti starší, tedy jezdci od juniorů výše, se momentálně účastní tréninkového kempu na Mallorce. Doufáme, že na blížícím se mládežnickém mistrovství České republiky v Jičíně to několikrát cinkne!