Brilon Racing Team vstoupil do sezóny ve velkém stylu

Skvělý vstup do cyklokrosové sezóny 2024/25 předvedli jezdci mladoboleslavského Brilon racing Teamu uplynulý víkend. V Ostravě se konal 1. závod Českého poháru a závodníci urvali cenné body do žebříčku UCI a několik pódiových umístění.

V sobotu se jel v Dolních Vítkovicích 1. díl Českého poháru v cyklokrosu. Na 7. místě dojela v kategorii kadetek Laura Svobodová. V kadetech dojel na 2. pozici Jakub Panuš, 4. byl Adam Kment, 6. Šimon Kment, 7. František Hladík, 21. Jan Fara, 26. Eduard John a 64. Václav Meier.

Skvělé výkony podali junioři. Na 2. místě dojel Tomáš Hájek, 3. byl Lukáš Kristl a 4. David Svoboda. 8. místem je doplnil Antonín John, 21. byl Matěj Havelka, 22. Eliáš Hofman, 23. Robert Lang a 51. Petr Miňovský.

V kategorii elitních žen brala 2. místo Barbora Jeřábková, 6. dokončila Tereza Vaníčková, 17. Anna Panušová, 19. Adéla Stránská, 21. Veronika Sedláčková a 23. Aneta Dlouhá.

V kategorii elitních mužů byl na 7. místě Václav Ježek, 30. dokončil Matěj Pekař a 35. Zdeněk Hradiský.

V neděli se konal na stejné trati závod kategorie C1. V kadetkách dojela na 10. místě Laura Svobodová, v kadetech byl 4. Jakub Panuš, 5. František Hladík, 7. Adam Kment, 10. Šimon Kment, 27. Eduard John a 29. Jan Fara.

V juniorkách byla 8. Adéla Stránská a 9. Veronika Sedláčková, v juniorech byl 3. Lukáš Kristl, 4. Tomáš Hájek, 5. David Svoboda, 17. Matěj Havelka, 19. Robert Lang, 25. Eliáš Hofman a 48. Petr Miňovský.

V elitních ženách byla 2. Barbora Jeřábková, 8. Tereza Vaníčková a 14. Anna Panušová. V mužích byl 5. Václav Ježek, 28. dojel Matěj Pekař a 37. Zdeněk Hradiský.

Nadcházející víkend se jezdci opět postaví na start, tentokrát je čeká 2. díl Českého poháru v cyklokrosu, který se pojede v Hlinsku.