Brilonkros v Mladé Boleslavi zahájí domácí cyklokrosovou sezónu

Brilonkros v Mladé Boleslavi patří poslední roky k závodům, které zahajují českou cyklokrosovou sezónu. Na několika místech v České republice se již krosové závody sezóny 2023/24 pořádaly, Brilonkros je ale podnikem, kde se tradičně sejde širší česká cyklokrosová špička. Závod bude hostit v sobotu 23. září lesopark Štěpánka v Mladé Boleslavi a jeho pořádání se opět ujali Václav Ježek a Josef Hladík z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu.

Na jezdce čeká přírodní trať s výběhy, technickými zatáčkami či prudkými výjezdy. Okruh dlouhý 1 500 metrů ověří technické i fyzické schopnosti českých závodníků před prvními velkými závody. Již za 10 dní například odstartuje Toi Toi Cup, Český pohár v cyklokrosu, a to v Kolíně.

Zpět ale k Brilonkrosu, do kterého se stále můžete přihlásit, a to nejpozději tři dny před startem. Startovné činí pouhých 100 Kč a závodit se bude od žákovských kategorií po elitní.

První závodníci se na start postaví v sobotu v 9:30, hlavní program přijde na řadu ve 13:00, kdy odstartují junioři, ve 14:00 se na start postaví elitní ženy společně s juniorkami a v 15:00 pojedou elitní muži.