Brilonkros v režii domácích

V sobotu 23. září se mladoboleslavský Brilon Racing Team zhostil pořadatelství otvíráku domácí cyklokrosové sezóny. Na startu se sešly desítky závodníků od žákovských kategorií po elitu. Brilon Racing Team zaznamenal čtyři vítězství.

Jako první se na start postavily žákyně. Na 2. místě byla v této kategorii Adéla Paříková, bronz brala Laura Svobodová. Mezi mladšími žáky byl na 5. místě Václav Aust, 7. dojel Matěj Liška, 9. Ondřej Šafránek.

V kategorii starších žáků vyhrál František Hladík, 2. byl Jan Fara. Mezi kadety zvítězil David Svoboda, 2. dokončil Antonín John, 4. Robert Lang, 5. Eduard John, 9. Šimon Kment, 10. Adam Kment, 14. Štěpán Görög a 15. Filip Voborník.

Mezi juniory dojel na bronzové příčce Matěj Pekař, 4. byl Tomáš Hájek, 5. Zdeněk Hradiský, 6. Lukáš Kristl, 10. Matěj Havelka, 16. Eliáš Hofman a 22. Petr Miňovský.

V juniorkách byla 4. Aneta Dlouhá a 6. Veronika Sedláčková. V závodě elitních žen suverénně zvítězila Kristýna Zemanová, kterou na stupních vítězů doplnila druhá Kateřina Hladíková a třetí Barbora Jeřábková. Na 5. pozici byla Tereza Vaníčková.

V závodě elitních mužů předvedl skvělý výkon Václav Ježek, který zvítězil s náskokem přes 20 sekund a potvrdil vysokou výkonnost.

Václav Ježek se na čele pohyboval od startu

Další cyklokrosový závod se jede již 28. září, a to první díl Českého poháru v cyklokrosu, který bude hostit Kolín.

Kompletní výsledky naleznete zde: Výsledky_cyklokros_MB_2023

Autor: Tomáš Ježek