Čáslav zakončila ČP, teď už Brilon Racing Team cílí na mistrovství republiky

V sobotu 4. 12. se v Čáslavi uskutečnil poslední díl Toi Toi Cupu, českého poháru v cyklokrosu. Na startu se objevila kompletní sestava mladoboleslavského Brilon Racing Teamu.

Program v Čáslavi odstartoval kategorií mladších žáků, ve kterém bral 4. místo František Hladík, na skvělém 5. místě se za ním umístil Jan Fara.

V kategorii starších žákyň bral tým úspěch zásluhou Adély Stránské, která dojela na 2. místě.

Skvělý výkon předvedl Antonín John ve starších žácích a závod s přehledem ovládl. Na 18. místě dojel Štěpán Görög, 19. Robert Lang, 24. Filip Voborník, 28. Eduard John a 41. Ondřej Moulis.

V kadetkách se na 5. místě umístila Veronika Sedláčková a po zranění se od závodů vrátila i Aneta Dlouhá, jež dojela na 7. místě.

Skvělý výkon podal v kategorii kadetů Matěj Pekař, který dojel 6. Na 14. místě dokončil Tomáš Hájek, 15. byl Adam Strejček, 25. pak Lukáš Kristl, 32. Zdeněk Hradiský, 33. Eliáš Hofman, 43. Matěj Havelka a na 50. místě dokončil Petr Miňovský.

V juniorech dojel na 2. místě Václav Ježek, první letošní podium sezony si připsal Filip Samec, jenž dojel 3. Po zranění se do závodů vrátil i Mirek Müller, který dojel 11.

V juniorkách si další podium připsala Kateřina Hladíková, jež dojela 2., Barbora Jeřábková byla 5.

Ve vloženém závodě elitních mužů a žen, který nebyl zařazen do Toi Toi Cupu, opět zvítězila Kristýna Zemanová, v mužích dojel 2. Matěj Stránský.

Nadcházející sobotu 11. 12. se uskuteční vrchol sezony mládežnických kategorií, a to mistrovství České republiky, které se bude pořádat na nové trati v Jičíně. Mistrovské dresy se budou rozdávat v mladších a starších žácích, v kadetských a juniorských kategoriích. Elitní muži a ženy budou mít jičínský závod jako poslední díl Toi Toi Cupu. Držte závodníkům v sobotu palce!