Český pohár horských kol pokračoval na Zadově

Druhý díl Českého poháru horských kol hostil šumavský Zadov. Program byl opět rozdělen do dvou dnů – v sobotu se na start postavily kategorie od kadetů výše, neděle patřila žákovským kategoriím.

Sobotní program odstartovali kadeti. Na 11. místě dojel David Svoboda, 30. byl Jakub Panuš a 62. Eduard John.

V juniorech byl 9. Lukáš Kristl, 32. dokončil Matěj Havelka, 33. Eliáš Hofman a 43. Tomáš Meier. Anna Panušová byla v juniorkách 19.

Ve stejný den, tedy v sobotu, se v Sudoměřicích na jižní Moravě jel druhý díl Gravel Bohemia Cupu. Vítězství v kategorii elitních žen brala Kristýna Zemanová.

„Závod jsem si moc užila, bylo to skvěle připravené a zorganizované, pěkná a poctivá trať, rozhodně to nebylo zadarmo. Se svým výkonem jsem spokojená, na to, že to pro mě byla první větší intenzita, se mi jelo skvěle. Gravelů plánuji letos zařadit víc – teď už vlastně absolvuji celý zbytek českého poháru, největším cílem je samozřejmě gravelová republika,“ okomentovala svůj výkon Kristýna.

Vraťme se ale ještě zpět na Zadov. V neděli se na start postavily žákovské kategorie. Ve starších žácích dojel na 5. místě František Hladík, 13. byl Jan Fara a 62. Václav Meier. Mezi mladšími žáky dojel na 29. místě Filip Pospíšil.

Další závody jezdci absolvují o víkendu 1. a 2. června v Trhovém Štěpánově, kde se jede další díl Českého poháru v silniční cyklistice.

Autor: Tomáš Ježek