Český pohár horských kol v Bedřichově

Třetí díl Českého poháru horských kol se uskutečnil v Bedřichově. Poprvé se program konal v plném rozsahu, v sobotu 26. 6. se na start postavily kategorie od kadetů výše, v neděli své závody objely kategorie nejmladších jezdců.

Program odstartoval v sobotu v 9:30 právě kategoriemi kadetů, kde náš tým zaznamenal po delší pauze úspěch. Véna Ježek vybojoval skvělé 2. místo!

„Dneska se mi jelo dobře a seděla mi i trať, většinu závodu jsem jezdil třetí, ale Ondra Novotný, kterej vedl, dvakrát píchnul a já ho v posledním kole předjel. Jsem za druhý místo fakt rád, protože už jsem dlouho nebyl na bedně“, uvedl stříbrný Véna Ježek.

Ve stejné kategorii dojel na 10. místě Filip Samec, Adam Smejkal byl 43. a Pepa Melichar 57.

Filip Samec s Vénou Ježkem budou v týdnu od 28. června reprezentovat národní barvy a náš tým na mistrovství Evropy horských kol v italské Pile. Tam se zúčastní několika disciplín – individuální časovky, štafety, klasického cross – country a sprintu. Budeme jim držet palce a doufat v úspěch, v minulých letech se zde českým jezdcům dařilo a například bývalý člen našeho týmu David Šulc zde v žákovské kategorii vybojoval bronzovou medaili.

Zpátky ale k Českému poháru v Bedřichově. V juniorské kategorii se na 5. místě umístil Matěj Stránský, dobrý výkon předvedl Matyáš Pávek, který skončil 14. Závod bohužel kvůli defektu nedokončil Tomáš Doležal.

Největším překvapením dne byl ale výkon Báry Jeřábkové v kategorii juniorek. Ta se po výborném výkonu umístila na skvělém 4. místě. Její forma jde neustále nahoru a do dalších závodů už bude nastupovat jako favoritka na medaili. Závod se bohužel naopak nepovedl Kačce Hladíkové, ta skončila zklamaná na 12. místě.

V neděli 27. 6. se pak na start konečně postavily žákovské kategorie. V kategorii mladších žáků jsme měli na startu tři účastníky. Fanda Hladík dojel 31., Václav Meier 40. a Honza Fara 49.

V naší silné kategorii starších žákyň se nám úplně dle představ nedařilo, i tak jsme zde ale zaznamenali dobré výsledky. Martina Václavů dojela 8., Bára Rajnochová 11., Aneta Dlouhá 12., Adélka Stránská 15. a Verča Sedláčková 22.

Kategorie starších žáků byla ochuzena o našeho nejlepšího jezdce Tomáše Hájka, ten se společně s kadety zúčastnil čtyř etapového Závodu míru nejmladších, který byl pro něj skvělým tréninkem a přípravou na další závody. Z našeho týmu byl tak v Bedřichově nejlepším jezdcem 17. Tonda John.

Některé jezdce teď v nadcházejících dnech čeká kratší volno, jiné mistrovství Evropy. Co se ale týče dalších závodů na horských kolech a konkrétně Českého poháru, další díl se uskuteční o víkendu 31. července do 1. srpna v Hlinsku.