Český pohár v silniční cyklistice pokračoval ve Starém Jičíně

Dalších cenných úspěchů dosáhli závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu ve 4. díle Techniserv Cupu, Českého poháru v silniční cyklistice. Závod byl také poslední přípravou na Mistrovství České republiky, jež se uskuteční nadcházející víkend v Mladé Vožici.

Začněme hned nejúspěšnějším závodníkem sobotního ČP, tím byl v kategorii mladších žáků František Hladík, jenž dojel na 2. místě a upevnil si celkové vedení poháru.

Ve starších žákyních dojela na 9. místě Adéla Stránská. V kadetkách byla na 19. místě Martina Václavů, hned za ní se na 20. místě umístila Veronika Sedláčková.

Kvalitní výkon předvedl i Antonín John v kategorii starších žáků, když dojel na 7. místě. Ve stejné kategorii dojel na 25. Místě Filip Vobroník, 26. byl Šimon Kment a 33. Eduard John.

Závod na 80 kilometrů absolvovali kadeti, a ani v této kategorii se jezdci Brilon Racing Teamu neztratili. Adam Strejček dojel na 11. místě, na 17. Matěj Pekař, 48. Zdeněk Hradiský, 50. byl Karel Bartoš a 74. Filip Brückner.

I elitní ženy měly závod 80 kilometrů dlouhý a po vítězství v Kyjově se na pódium opět podívala Kristýna Zemanová, jež dojela na 3. místě.

V juniorkách dojela na 14. pozici Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková byla 15. a v juniorech byl pak 32. Václav Ježek.

Jak je již výše zmíněno, nadcházející víkend se uskuteční mistrovství České republiky v silniční cyklistice, a to pro kategorie juniorů, juniorek a elitních žen. Již ve čtvrtek se část týmu postaví na start časovky, v sobotu se uskuteční závody s hromadným startem, tak držte závodníkům palce!

Autor: Tomáš Ježek