Cyklokrosová sezóna odstartovala, Václav Ježek a Kristýna Zemanová už sbírají medaile

Závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu už mají za sebou první cyklokrosové závody. Uplynulý víkend startovali na dvou akcích v Německu a posbírali několik předních příček i bodů do mezinárodního žebříčku UCI. Skvěle si vedli především Václav Ježek s Kristýnou Zemanovou, kteří skončili dvakrát třetí.

Sobotní závod se konal v Lützelbachu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Na 13. místě dojel v kadetech Petr Miňovský. V juniorech byl 3. Václav Ježek a získal 15 UCI bodů. Na 32. místě byl v juniorech Adam Strejček, 47. byl Matěj Pekař a 56. Zdeněk Hradiský.
V kategorii elitních žen byla na skvělém třetím místě mistryně České republiky Kristýna Zemanová, 8. byla Kateřina Hladíková a na 12. místě Barbora Jeřábková.

Kristýna Zemanová

Neděle pak patřila závodu druhé kategorie v Bensheimu. Na 18. místě byl Petr Miňovský, 3. byl v juniorech opět Václav Ježek. Ve stejné kategorii byl 43. Zdeněk Hradiský, 46. dojel Matěj Pekař a 55. Adam Strejček.

V kategorii žen byla na třetím místě Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková byla opět osmá, Barbora Jeřábková byla 14.

Autor: Tomáš Ježek