Další díl Českého poháru v silniční cyklistice se uskutečnil ve Starém Jičíně

Druhý díl Techniserv cupu, Českého poháru mládeže, se uskutečnil na kopcovité trati v okolí města Starý Jičín. Den předtím se ale naši jezdci zúčastnili kritéria v Olomouci. Nejlepší výsledek zaznamenaly juniorky, Kristýna Zemanová dojela druhá, Kačka Hladíková třetí.

O den později už naše juniorky stály na startu již zmíněného Českého poháru. Opět obsadily druhé (Kiki) a třetí (Kačka) místo. Tentokrát je ale čtvrtým místem doplnila Bára Jeřábková, která podala stejně dobrý výkon, jako obě holky a ve sprintu skupiny byla jen těsně za Kačkou.

V elitní kategorii žen jela naše jediná eliťačka Terka Vaníčková. Těžký závod dokončila v nabité konkurenci na 7. místě.

Největší očekávání a naděje jsme vkládali do kategorie juniorů. Na startu stála trojice našich jezdců – Matyáš Pávek, Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Kluci bohužel v takto malém počtu nedokážou konkurovat vícečlenným týmům, jejich snahy o nástup byly brzy pokryty, a tak se museli smířit se sprintem skupiny. Ten se jim bohužel nevydařil dle představ. Matěj Stránský dojel 11., Tomáš Doležal 19. a Matyáš Pávek 36. I tak ale podali kvalitní výkony a závod byl pro ně minimálně skvělou přípravou na blížící se mistrovství České republiky, které se uskuteční 19. června.

Ani v kadetech jsme na medailové pozice nedosáhli. Véna Ježek dojel 9., Filip Samec 22. a Prokop Miňovský 34. Kluci po závodě sami přiznali, že na to ještě úplně stoprocentně nemají. A to je vlastně i dobře, tu největší formu musí vyladit, podobně jako junioři, na vrchol letní sezony, tedy na mistrovství republiky.

Nesmíme ale také zapomenout na zbylé kadety – na Zdendu Hradiského, Pepu Melichara a Adama Smejkala, kteří se v sobotu zúčastnili Pražského poháru horských kol. Nejlepší výsledek zaznamenal právě Adam, který skončil 10., Zdenda dojel 18. a Pepa Melichar o místo za ním dokončil na 19. místě.

Hned příští týden čekájí na jezdce další závody. Tentokrát by všichni měli v sobotu startovat na kritériu městem Kyjov a v neděli se ze stejného města vypraví na startdalšího dílu Techniserv cupu.