Další díl ČP v cyklokrosu se jel v Jičíně, Brilon Racing Team si odváží čtyři pódiová umístění

Třetí díl Toi Toi Cupu, Českého poháru v cyklokrosu, se uskutečnil v sobotu 8. října v Jičíně. Brilon Racing Team si odváží další cenné úspěchy a závodníci důležité body do Českého poháru i mezinárodního žebříčku UCI.

Program odstartoval tradičně žákovskými kategoriemi. Ve starších žácích vybojoval první pódium sezóny František Hladík, když dojel třetí. Na 6. místě byl ve stejné kategorii Eduard John, 10. byl Šimon Kment, 11. Adam Kment, 23. Jan Fara a 40. Ondřej Moulis.

V kadetkách byla na 8. místě Adéla Stránská, Veronika Sedláčková byla 10., 15. dojela Martina Václavů a na 16. pozici dokončila Aneta Dlouhá.

V kategorii kadetů předvedl skvělý výkon Tomáš Hájek, jenž obsadil druhé místo i díky pomoci svého týmového kolegy Lukáše Kristla, jenž dojel na 4. místě. 9. místem kluky doplnil Antonín John, Eliáš Hofman byl 15., Matěj Havelka 16., Tomáš Meier 19., Robert Lang 55. a Petr Miňovský 66.

Tomáš Hájek a Veronika Sedláčková

V kategorii juniorů opět zvítězil Václav Ježek, jenž vyhrál již třetí díl ČP ze tří uskutečněných.

„Dneska to bylo dost těžký, trať je tu hodně rychlá a jezdila tu velká skupina. Chtěl jsem jet sám, ale nemohl jsem soupeře utrhnout. Věděl jsem, že musím najet první do cílové rovinky, abych vyhrál. To se mi povedlo a já jsem spokojenej, i když dneska to nebylo vůbec jednoduché,“ sdělil v cíli Václav.

Václav Ježek

18. místem Václava doplnil Zdeněk Hradiský, 19. dojel Adam Strejček a 28. Matěj Pekař.

Druhé místo obsadila v kategorii elitních žen Kristýna Zemanová, kterou porazila pouze hvězdná Maďarka Kata Blanka Vas. Kristýna byla ráda, že do závodu vůbec mohla nastoupit, v týdnu ji trápily zdravotní problémy, musela vynechat tréninky a při závodě se jí těžce dýchalo kvůli rýmě.

„Rýma znát byla, dýchalo se mi docela těžce, ale překvapivě nohy jely dobře. Začátek jsem jela s Blankou, ale byla jsem na limitu, a když se zvedla, hned mi ujela. Nicméně jsem ráda, že jsem s ní jela, zkusila jsem to a na to, že jsem v týdnu nic neodtrénovala, bylo to dnes dobrý. Kata je suverénní, je to jiná třída, když se zvedne, je hned pryč. Ke konci jsem si pak trochu zvolnila a jela jsem úspornějším tempem,“ řekla po závodě Kristýna.

Kristýna Zemanová

Na skvělém 4. místě dojela Kateřina Hladíková, která jen těsně prohrála sprint o třetí místo. Na 9. pozici dojela Tereza Vaníčková, Barbora Jeřábková byla 15.

Kateřina Hladíková prohrála až v závěrečném spurtu

Toi Toi Cup nyní čeká delší pauza, další díl se uskuteční až 12. listopadu ve Veselí nad Lužnicí. Mezitím se 23. října bude konat Světový pohár v Táboře, kde by měl startovat Václav Ježek, Tereza Vaníčková, Kateřina Hladíková a Kristýna Zemanová. Držte jim palce!

Autor: Tomáš Ježek