Další úspěšný víkend pro Brilon Racing Team

Víkend 16. – 17. října patřil dalším dvěma dílům Toi Toi Cupu, Českého poháru v cyklokrose. Závodníci Brilon Racing Teamu opět získali skvělá umístění a přidali cenné body do celkového hodnocení i mezinárodních rankingů UCI.

Sobotní program v Rýmařově nedaleko Uničova započal kategorií starších žákyň, ve které dojela na 5. místě Adéla Stránská.

V kategorii mladších žáků se po třech pokusech konečně podařilo zvítězit Františkovi Hladíkovi, který tak získal první zlato v Toi Toi Cupu. Navíc na stupních vítězů nestál z týmu sám, 3. místem ho doplnil Jan Fara. 6. pak dojel Václav Meier.

V kategorii starších žáků se podařilo získat 3. místo Antonínu Johnovi, 9. byl Filip Voborník, 22. Šimon Kment, 29. Eduard John, 34. Robert Lang, 36. Štěpán Görög a 43. Adam Kment.

V kategorii kadetek brala 6. místo Martina Václavů, 10. dojela Veronika Sedláčková. Na start se kvůli zranění nepostavila Aneta Dlouhá.

V kategorii kadetů se nejlepší výsledek povedl 12. Matějovi Pekařovi, hned za ním dojel 13. Adam Strejček, 23. dokončil Tomáš Hájek, 32. Lukáš Kristl, 34. Zdeněk Hradiský, 41. Tomáš Meier, 42. Karel Bartoš, 44. Eliáš Hofman a 68. Petr Miňovský.

V juniorkách brala 3. místo Kateřina Hladíková, 8. dojela Barbora Jeřábková.

V juniorech získal 3. místo Véna Ježek, který letos v Toi Toi Cupu poprvé prohrál, přesto byl s výsledkem spokojen. Však se také i díky němu posunul do čela rankingu UCI.

Další skvělý výkon předvedla v kategorii elitních žen Kristýna Zemanová. Závod suverénně vyhrála a postupně se stává žhavou adeptkou na zisk domácího titulu na mistrovství České republiky, které se uskuteční v lednu v Kolíně. Na 4. místě dorazila do cíle Tereza Vaníčková.

V elitních mužích předvedl opět skvělý výkon Matěj Stránský, který dorazil do cíle na 5. místě. 19. dojel do cíle Josef Hladík a 24. Tomáš Doležal.

Druhý den, tedy v neděli, pokračoval program v Jeseníku. Zde se uskutečnil závod malého Toi Toi Cupu, závody se nezapisovaly do žebříčku UCI, ale pouze do celkového pořadí Českého poháru v cyklokrosu.

I zde se podařilo několik skvělých umístění, a to především zlato Antonína Johna, který na svou první výhru po několika pódiových umístěních čekal do neděle.

Překvapivé vítězství získal také Tomáš Hájek v kategorii kadetů. Po úžasném závodě, kdy se pohyboval v první skupině, se v závěru rozhodl atakovat, využil svého výborného finiše a mohl se radovat z výhry.

V kategorii juniorek brala 2. místo Kateřina Hladíková a vložený závod elitních žen ovládla Tereza Vaníčková.

V závodě mužů pak triumfoval Josef Hladík, na 2. místě dojel Tomáš Doležal a završili tak úspěšný víkend pro Brilon Racing Team.