Další závodní víkend

V sobotu 15. 5. se dva členové našeho týmu – Kačka Hladíková a Matyáš Pávek (ten je v našem týmu teprve od sezony 2021) zúčastnili juniorské série při světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Oba jsou v juniorské kategorii prvním rokem, a tak bylo jejich cílem převážně nabrat zkušenosti pro příští rok. I přesto ale malé ambice měli, Kačku bohužel v prvních metrech závodu postihl nepříjemný problém – přetrhla řetěz, a tak musela běžet do depa. S tříminutovou ztrátou na předposlední závodnici byl závod ztracen i po výměně řetězu, přesto Kačka ale nic nevzdala a na světové trati si aspoň zazávodila bez nervozity. Závod dokončila na 53. místě, Matyáš dojel 103.

Ve stejný den se v Táboře konalo silniční kritérium v rámci seriálu Táborské okruhy. Závod byl pro jezdce převážně rozjetím na druhý den do Mladé Vožice, kde se konal závod Českého poháru v silniční cyklistice. I přesto jsme ale v tento den zaznamenali několik kvalitních výsledků. Kristýna Zemanová obsadila v juniorkách 5. místo, Véna Ježek byl v kadetech 12. a Filip Samec ve stejné kategorii 16. V juniorech obsadil 7. místo Matěj Stránský, ten měl na 3. pozici ztrátu pouze 2 bodů.

Druhý den se jel již zmíněný závod Techniserv cupu – českého poháru mládeže v silniční cyklistice. Na kopcovitém okruhu měl největší šance na dobrý výsledek Véna Ježek. Toho ale bohužel těsně po startu potkal defekt, musel měnit kolo a dlouhou dobu dojíždět peloton. Na rozhodující chvíle závodu mu poté nezbyly síly, a tak se musel spokojit s 19. místem. Skvěle ale dopadl Filip Samec, ten ve stejné kategorii jako Véna, tedy v kadetech, obsadil 10. místo. V juniorech byl 11. Matěj Stránský. Jak sám řekl, čekal od sebe více a už se těší na další závody.

Druhý náš junior Tomáš Doležal dojel 36.

V juniorkách skončila na 4. místě Kristýna Zemanová, Kačka Hladíková, která do Mladé Vožice přicestovala z Nového Města na Moravě, závod nedokončila kvůli bolestem zad.

Další závody jsou v plánu hned příští týden, tentokrát se celý tým přesune na šumavský Zadov, kde se jede první závod českého poháru na horských kolech.