Domácí závody dopadly úspěšně

O uplynulém víkendu se Pepa Hladík s pomocí týmu zhostil pořádání dvou závodů. V sobotu 18. 9. to byl díl seriálu Kolo pro život s názvem Mladá Boleslav Tour Škoda Auto. Zde někteří členové týmu zaujali pořadatelské pozice na občerstvovacích stanicích, křižovatkách a prostorech startu a cíle. Jiní se standartně oblékli do dresů a postavili na start.

Naši závodníci dojeli v sobotu na skvělých pozicích. Trať C v délce 30 kilometrů ovládl Tomáš Hájek, na 3. místě dojel Matěj Pekař a 4. Adam Smejkal. I holkám se na stejné trati dařilo, absolutně ji ovládla Verča Sedláčková, na 3. pozici pak dokončila Bára Rajnochová.

Druhý den jsme se přemístili do Cyklo parku na Štěpánce, našeho týmového zázemí, aby zde závodníci zahájili cyklokrosovou sezonu. Letošní ročník již tradičního otvíráku cyklokrosové sezony nesl nově název BRILONkros.

Program odstartoval v 9:30 kategorií žákyň, ve které obsadila skvělé 2. místo Adélka Stránská. Hned po žákyních se na start postavily kadetky. V této kategorii předvedly neskutečný souboj o vítězství Aneta Dlouhá s Verčou Sedláčkovou. O 1. místě rozhodl až těsný závěrečný sprint, ze kterého vzešla lépe Aneta a mohla tak slavit vítězství.

Kategorie mladších žáků odstartovala do závodu v 10:45. Tu stylem start cíl ovládl František Hladík. Na 3. místě se umístil Honza Fara, 4. dojel Venca Meier, 11. Vilém Veselý a 12. Ondřej Moulis.

I v kategorii starších žáků jsme se mohli radovat z vítězství. Tonda John zvítězil stejně suverénně jako František v kategorii v mladších žáků. 10. dojel Štěpán Görög, Robert Lang 11., Filip Voborník 15. a Adam Kolajta 16.

Nejhojnější účast byla v kategorii kadetů. Zde se na start postavilo celkem 33. kluků, a i v této kategorii jsme se mohli radovat z pódiového umístění, které vybojoval Matěj Pekař, když dokončil jako v sobotu na 3. místě. 6. dojel Tomáš Hájek, 9. Adam Strejček, který se ovšem musel vyrovnat s defektem. Dále pak skončil 13. Lukáš Kristl, 16. Filip Bruckner,18. Adam Smejkal, 19. Tomáš Meier, 22. Zdenda Hradiský, 23. Eliáš Hofman 27. Matěj Havelka a startovní pole uzavřel Péťa Miňovský.

Poté přišli na řadu junioři v čele s prvoročáky Vénou Ježkem a Filipem Samcem, kteří se den před BRILONkrosem zúčastnili Ethias crossu v belgickém Beringenu a dojeli na 16. (Véna) a 26. (Filip) místě. Po náročném závodě a dlouhé cestě byli sice unaveni, to jim ale nezabránilo postavit se na start domácího závodu. Je výbornou zprávou, že kluci jsou ve formě. Vénovi Ježkovi se podařilo závod ovládnout, Filip Samec dojel 6. Na 4. místě byl v našem dresu prvně jedoucí Mirek Müller, jenž bude u nás na cyklokros hostovat. Nesmíme také zapomenout na 12. místo Prokopa Miňovského a 15. pozici Pepy Dovolila.

Společně s elitními ženami odstartovaly ve 14:00 do závodu i juniorky. Absolutní vítězkou závodu se stala Kristýna Zemanová, která je v kategorii žen prvním rokem. 4. dojela Martina Bartošová. Juniorky ovládla Kačka Hladíková a Bára Jeřábková skončila 2.

Program vyvrcholil startem elitních mužů v 15:00. Na startu stál i úřadující mistr České republiky Michael Boroš z Čez Cyklo Teamu Tábor, kterému se bohužel závod vůbec nevydařil a dojel až 7. Vítěz BRILONkrosu v mužích nebyl ovšem náhodný, Matěj Stránský závod s přehledem ovládl a radost udělal nejen sobě, ale i trenérovi Vencovi Ježkovi, jenž do Matěje i všech ostatních jezdců vkládá velké naděje směrem k dalšímu cyklokrosovému závodu – Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi, který se uskuteční už 28. září. Nezapomeňme zmínit i skvělý výkon Tomáše Doležala, který dojel 5. Ten se den před závodem nezúčastnil Kola pro život, ale půlmaratonu v Harrachově, který vyhrál!

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří s pořádáním závodu pomohli, bez vás by to nešlo! Už teď se těšíme na další ročník.