Druhý díl Českého poháru XCO se nám vydařil lépe

Druhý díl Českého poháru horských kol se konal v Brně na trati mistrovsví Evropy z roku 2019. Tato rychlá trať světových parametrů v areálu Anthropos skrývá několik divácky zajímavých pasáží – krátké prudké kopce, kamenité sjezdy a technické výjezdy. Se vším se naši jezdci poprali na výbornou, bohužel ani tentokrát nedosáhl nikdo na medaili.

Nejblíže podiu byl Matěj Stránský, který skončil druhý. Ve stejné kategorii, tedy v juniorech, skončil na skvělém šestém místě Tomáš Doležal, který oproti minulé sezoně zaznamenal výrazný výsledkový posun. Dále byl v této kategorii 13. „prvoročák“ Matyáš Pávek.

V juniorkách se na 8. místě umístila Kačka Hladíková, Bára Jeřábková dojela 11. V pro nás nejsilnější kategorii – v kadetech, jsme bohužel na zásadnější umístění nedosáhli. Véna Ježek závod dokončil na solidním 6. místě, i když sám byl v cíli z výsledku lehce zklamán. 12. dojel Filip Samec, 23. Adam Strejček, 31. Adam Smejkal, 63. Matěj Pekař a od 75. do 77. místa skončili za sebou kluci Filip Brückner, Zdenda Hradiský a Pepa Melichar.

Další díl Českého poháru horských kol je naplánován na víkend 26. -27. června v Bedřichově, tentokrát snad už konečně i za účasti nejmladších kategorií.