Anna Panušová

Anička je členkou našeho týmu od začátku roku 2024. Jezdí cyklokros, silnici i horská kola. Nejraději má ale cyklokros. Jak sama říká, nejvíce se jí na této disciplíně líbí spojení technických dovedností s výbušností a vytrvalostí.

Ráda má ale i silniční závody a tréninky do dlouhých kopců. m hodně ráda silniční tréninky, ale i závody, do dlouhých kopců. Za odměnu poté považuje hezký technický sjezd.

Jako druhoročačka v kategorii juniorek se zúčastnila evropského šampionátu v cyklokrosu ve francouzském Pont-Chateu a mistrovství světa v Táboře. Dle jejích slov ji tyto dvě akce namotivovaly k další práci, dřině a odříkání natolik, aby se jich mohla pravidelně účastnit i nadále.

Inrmace:

Datum narození: 22. 2. 2005
Kategorie: ženy u23
Bydliště: Choteč
Nejoblíbenější místo na trénování: Na silnici v kopcích v Jizerských horách, na cyklokros mám nejradši týmové tréninky na Štěpánce v Mladé Boleslavi.
Nejoblíbenější závod: XCO Drozdovu na Slovensku a cyklokros v belgickém Zolderu
Co považuješ za svůj největší úspěch?  Cyklokrosové MČR v Táboře 2024, kdy jsem až do posledního kola jela o 2. místo, ale kvůli defektu jsem nakonec skončila 5.
A jaké jsou tvé sny a cíle v kariéře? Teď se soustředím na to, abych se nadále zlepšovala a přešla z juniorek do U23 s dobrou formou. Konkrétní cíle si úplně nedávám, ale sny mám jako každý jiný – být prostě nejlepší. Chtěla bych patřit k české špičce a být vidět na světových pohárech. Věřím své dlouhodobé práci, tak uvidíme, co se bude dít dál.