František Hladík mistrem republiky, Václav Ježek vítězí v Toi Toi Cupu

Uplynulý víkend se na severní Moravě v Rýmařově jel poslední díl Toi Toi Cupu, Českého poháru v cyklokrosu. Na stejném místě se v neděli konalo i mistrovství České republiky v cyklokrosu pro kategorie žáků a kadetů. Brilon Racing Team si odvezl několik cenných umístění a také jeden dres českého šampiona.

Sobotní program patřil závodu kategorie C2, na start se postavili junioři, elitní ženy a muži. V juniorech se opět podařilo zvítězit Václavu Ježkovi a vyhrál v osmém díle Toi Toi Cupu z devíti uskutečněných, nevyhrál pouze jednou, a to proto, že nestartoval. Díky suverenitě v závodech tak ovládl i celkové pořadí Toi Toi Cupu.

Václav Ježek

Na 17. místě dojel v juniorském závodě Matěj Pekař, Zdeněk Hradiský kvůli nemoci nestartoval.
   Po juniorech se na start postavila kategorie elitních žen. Kvůli nemoci nestartovala ani česká šampionka Kristýna Zemanová, která tak přišla o vítězství v Českém poháru. V rýmařovském závodě byla na třetím místě Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková byla čtvrtá, a i díky tomuto umístění vybojovala v konečném hodnocení Českého poháru druhé místo, Kristýna Zemanová spadla na příčku třetí.

Kateřina Hladíková

Druhý den se na start mistrovství České republiky v cyklokrosu postavily kategorie žáků a kadetů, jejichž závod byl rovněž posledním dílem Toi Toi Cupu. Hned v první kategorii, ve které měl Brilon Racing Team startující, se povedlo zvítězit Františku Hladíkovi. Předvedl skvělý výkon, navíc se perfektně sžil s technicky náročným okruhem na sněhu a stal se českým šampionem. Na třetím místě dojel ve stejné kategorii Šimon Kment, 10. místem ho doplnil bratr Adam Kment a Eduard John byl 13.

V celkovém pořadí Toi Toi Cupu zvítězil František Hladík a z Rýmařova si tak odváží nejen dres českého šampiona, ale i vítěze Českého poháru. Na třetí pozici byl v Toi Toi Cupu Šimon Kment.

František Hladík nemůže uvěřit, že vybojoval titul českého šampióna

V kategorii kadetů bral v Rýmařově stříbrnou medaili Tomáš Hájek, Lukáš Kristl byl šestý, Tomáš Meier 10., Antonín John 13., Matěj Havelka 14., Eliáš Hofman 23., Robert Lang 31., Filip Voborník 41. a Petr Miňovský 46.

V celkovém hodnocení poháru byl druhý Tomáš Hájek, Lukáš Kristl třetí a kadeti Brilon Racing Teamu ovládli celkové hodnocení družstev.

V kadetkách byla v závodě na 7. místě Adéla Stránská, Veronika Sedláčková dojela 10.

Český pohár v cyklokrosu pro rok 2022 je tak u konce, cyklokrosová sezóna ovšem ne, Václava Ježka, Kateřinu Hladíkovou, Kristýnu Zemanovou, Terezu Vaníčkovou a Barboru Jeřábkovou stále čeká několik závodů Světového poháru a 15. ledna se postaví na start mistrovství České republiky pro juniory a elitní kategorie, které se jede v Mladé Boleslavi.

Autor: Tomáš Ježek