Hořkosladký evropský šampionát

Mistrovství Evropy v cyklokrosu se uplynulou neděli konalo v belgickém Namuru. Na start se postavili hned tři reprezentanti Brilon Racing Teamu – Václav Ježek v kategorii juniorů a Kristýna Zemanová s Barborou Jeřábkovou v kategorii žen U23.

V 11:00 odstartoval závod juniorů. Zpočátku se pohyboval Václav Ježek na čele, neděle 6. 11. ovšem nebyla jeho úspěšným dnem, forma nebyla taková, jakou by si Václav představoval a do cíle dorazil zklamaný na 18. místě. Sám pak k závodu stručně uvedl: „Dnes to prostě nešlo, doufám, že to příště bude lepší.“

Václav Ježek

V kategorii žen U23 dojela na 8. místě Kristýna Zemanová. Ani ona se necítila stoprocentně, o to těžší to pro závodníka je, neboť trať v Namuru patří mezi nejnáročnější, a to jak technicky, tak profilově.

 

„S dnešním závodem vůbec nejsem spokojená. Cítila jsem, že to nejsem já. Vůbec mi nejely nohy, bylo to strašné trápení. Zkrátka to nebyl můj den a nesedlo mi to. Co se dá dělat. Mrzí mě to o to víc, že se jednalo o mistrovství Evropy, ale musím se z toho teď oklepat a soustředit se na další závody, kterých bude ještě dost. Doufám, že si zase brzy spravím chuť,“ uvedla Kristýna.

Naopak Barbora Jeřábková předvedla výsledek velice dobrý, jako provoračka v kategorii U23 dojela na 14. místě.

Ať už jsou závodníci s výkony spokojení nebo ne, možnost napravit si reputaci budou mít hned v sobotu, kdy se jede další díl Toi Toi Cupu, a to ve Veselí nad Lužnicí.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: UEC