Ježek těsně za medailí na Holých Vrších, Zemanová bere dvě výhry

Čtvrtý díl Toi Toi Cupu, Českého poháru v cyklokrosu, hostily v sobotu 21. října Holé Vrchy. Již čtvrté vítězství v poháru vybojovala Kristýna Zemanová, zlato bral i Antonín John a skvělý výkon předvedl Václav Ježek v elitních mužích.

Program tradičně odstartoval žákovskými kategoriemi, v mladších žácích dojel na 13. pozici Filip Pospíšil, 15. byl Václav Aust.

V kategorii starších žáků bral bronz František Hladík, 12. dojel Jan Fara, 34. Václav Meier. Ve starších žákyních byla 13. Laura Svobodová a na 17. pozici dokončila Adéla Paříková. V kategorii kadetek byla na 8. místě Adéla Stránská.

Skvělý výkon předvedl v kategorii kadetů Antonín John, který velkou část závodu jezdil na druhém místě, ke konci ale zmobilizoval síly a vybojoval zlato. Na 6. pozici byl ve stejné kategorii David Svoboda, 9. byl Robert Lang, 14. Adam Kment, 16. Filip Voborník, 18. Šimon Kment a 23. Eduard John.

V juniorech dojel na 6. místě Tomáš Hájek, který si tímto výsledkem zajistil nominaci na evropský šampionát ve francouzském Pontchateu, který se jede mezi 4. – 5. listopadem.

Na 17. pozici byl ve stejné kategorii Lukáš Kristl, 19. byl Matěj Pekař, 22. Zdeněk Hradiský, 23. Eliáš Hofman, 24. Matěj Havelka a 36. Petr Miňovský.

V kategorii elitních žen již čtvrté vítězství vybojovala Kristýna Zemanová a nadále neohroženě vévodí pořadí Toi Toi Cupu. Na 7. místě dojela Tereza Vaníčková, 9. byla Barbora Jeřábková, 11. Kateřina Hladíková, 12. Veronika Sedláčková a na 17. pozici dokončila závod Aneta Dlouhá.

V závodě elitních mužů předvedl opět kvalitní výkon Václav Ježek, který jako prvoročák v kategorii u23 zvítězil mezi vrstevníky a v závodě společně s elitními muži bral 4. místo.

Druhý den se na Slovensku v Trnavě konaly mezinárodní závody kategorie C2 a další vítězství vybojovala Kristýna Zemanová, kterou na pódiu doplnila třetí Tereza Vaníčková. Mezi juniory byl na 12. pozici Lukáš Kristl.

Nadcházející víkend Toi Toi Cup pokračuje v Plzni, kde se budou v sobotu konat pohárové závody pro mládežnické kategorie, a to v sobotu 28. října.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: David John