Kateřina Hladíková 3. na Světovém poháru!

Ve francouzském Flamanville se uskutečnil poslední díl Světového poháru v cyklokrosu pro mládežnické kategorie a Kateřina Hladíková si z Francie odváží největší úspěch své kariéry. Závod dokončila po úžasném výkonu na 3. místě a vylepšila tak svůj dosavadní nejlepší výsledek ze SP – 4. místo z Tábora.

„Do závodu jsem šla hlavně s tím, že chci kvalitně potrénovat směrem k mistrovství světa. Nevěděla jsem, co od sebe po nemoci očekávat, takže jsem jela s čistou hlavou. V závodě bylo důležité zůstat co nejdéle soustředěná, protože trať byla dost uklouzaná, to se mi povedlo a díky tomu jsem získávala vteřinky. Ke konci jsem měla už trochu krizi, ale fanoušci mě neskutečně povzbuzovali kupředu. Byl to krásný zážitek a splněný sen. Teď jen doladit formu na MS a snad to do top 5 vyjde, nejlépe na bednu“, uvedla bronzová Kateřina Hladíková.

Na 22. místě dokončila Barbora Jeřábková, rovněž juniorka a členka Brilon Racing Teamu.

Závod juniorů se bohužel nepovedl dle představ Václavu Ježkovi, který se potýkal s pádem, defektem a spadlým řetězem. Nakonec dojel zklamaný na 24. místě.

Čerstvá mistryně republiky z Kolína Kristýna Zemanová, která měla na závod vyladěný dres Brilon Racing Teamu do barev trikolory, dojela na 18. místě, s výsledkem ale stoprocentně spokojená nebyla: „Byl to moc hezký závod v krásném prostředí. Trať byla zajímavá. Trochu jsem doufala v první patnáctku, ale na to včera nebylo. Jela jsem od prvního kola absolutně na limitu. I tak jsem si to ale užila. Atmosféra byla úžasná. Teď už musím jen pořádně zregenerovat a doufám, že v Hoogerheide i v Americe se budu cítit o trochu lépe“, uvedla Kristýna, která se příští týden postaví na start posledního závodu SP pro elitní kategorie v nizozemském Hoogerheide.

A nesmíme zapomenout zmínit, že Kateřina, Kristýna, Barbora i Václav se za 14 dní postaví na start světového šampionátu v cyklokrosu v americkém Fayetteville, držte jim palce!