Konečně závodní víkend, bohužel ne pro všechny…

Závody se u nás pomalu rozjíždí, bohužel ne pro všechny. Žáci a žákyně mají stále pozastavenou závodní činnost kvůli protiepidemickým opatřením. Doufejme, že se opatření brzy zmírní a že se i oni budou moci co nejdříve postavit na start.

Teď ale zpět k proběhlým závodům. V sobotu 1. května se v Plzni na Lopatárně postavila na start osmička našich kadetů. Závod se konal na 1, 1 kilometru dlouhém okruhu formou silničního kritéria. V kadetech vybojoval skvělé 3. místo Véna Ježek. Ten do posledního okruhu vedl, bohužel při poslední „bodovačce“ se mu nepodařilo dostat na bodované pozice, a tak klesl na 3. místo. 11. se třemi body dokončil Matěj Pekař.

V juniorech se na start postavil z našeho týmu Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Oba ale startovali v barvách cyklokrosového reprezentačního výběru.

Ve stejný den se na start Slovenského poháru v horských kolech ve městě Drozdovo postavila Kačka Hladíková. Na rozbahněné trati vybojovala nepopulární 4. místo, cennější je pro ni ale zisk 14 UCI bodů do mezinárodního žebříčku.

O den později se závodilo nedaleko Plzně ve vesničce Kyšice. Závod byl součásti Techniserv cupu – silničního poháru mládeže. Kadeti znovu předvedli slušné výkony a trať, na které se v loňském roce konalo mistrovství republiky jim nebyla cizí. Nejlépe z našich skončil Véna Ježek – 14. místo, 26. byl Filip Samec a 29. Matěj Pekař.

Junioři byly opět součástí cyklokrosového výběru. Tento závod se slušnou mezinárodní účastí dokončil na 17. místě Matěj Stránský, 64. byl Tomáš Doležal.

Nyní všechny naše jezdce čeká tréninkový víkend a od neděle 16. května se závodní kalendář rozjede naplno (bohužel tedy od kadetů výše, jak už bylo zmíněno). V tomto měsíci nás čeká Český pohár na silnici v Mladé Vožici, 23. května Český pohár na horských kolech na šumavském Zadově a 30. května druhý díl Českého MTB poháru v Brně. Doufejme, že se závody už rušit nebudou!