Kristýna Zemanová 3. na světovém poháru!

Brilon Racing Team se poslední říjnový víkend rozjel na závody po Evropě a posbíral cenné body i úspěchy. Vrcholem víkendových závodů byl druhý díl Světového poháru v cyklokrosu, jenž se konal v belgickém Maasmechelenu a kde získala třetí místo v kategorii u23 Kristýna Zemanová!

Nejprve ale zmíníme výsledky ze závodu malého Toi Toi Cupu, který se v sobotu 28. října konal v Plzni. Vítězství v kategorii starších žáků získal František Hladík. V kategorii kadetů zvítězil Antonín John a mezi juniory bral třetí místo Tomáš Hájek.

Ve stejný den se na Slovensku v Topolčiankách konal mezinárodní závod kategorie C2 a vítězství v elitních mužích vybojoval Václav Ježek, který získal první výhru v kategorii elite.

Závody se v sobotu konaly i v dánském Aarhusu, a rovněž byly zařazeny do kategorie C2. Třetí místo brala v elitních ženách Tereza Vaníčková, na 18. místě byl v juniorech Tomáš Hájek. Ve stejné destinaci se v Dánsku konal závod kategorie C2 i v neděli, Tereza Vaníčková tentokrát brala stříbro, Lukáš Kristl byl opět 18.

Vrcholem závodního víkendu byl nedělní závod Světového poháru, který se konal v belgickém Maasmechelenu. Skvělý výkon podala v elitních ženách Kristýna Zemanová, která se i přes pád krátce po startu probojovala do top ten, když dojela 10. a navíc brala 3. místo v kategorii u23.

„Dnes jsem se cítila opravdu skvěle. Měla jsem hodně silné nohy. O to víc mě mrzí ten zádrhel v prvním kole a velká ztráta hned na začátku. Ale i to k tomu patří. Snažila jsem se jet s klidnou hlavou, postupně ztrátu stahovat a nechat na trati maximum. S desítkou a třetím místem v U23 jsem spokojená. Možná jsem měla i na víc, ale to snad ukážu v dalších závodech,“ okomentovala závod Kristýna.

Na 25. místě dojela v elitních ženách Kateřina Hladíková, která byla klasifikována na 8. místě v kategorii u23.

Nadcházející víkend se ve francouzském Pont-Chateu koná evropský šampionát v cyklokrosu, kterého se zúčastní hned pět jezdců Brilon Racing Teamu napříč třemi kategoriemi.

Jezdci Brilon Racing Teamu, kteří se zúčastní evropského šampionátu v cyklokrosu ve francouzském Pont-Chateu: