Kristýna Zemanová 7. na MS v cyklokrosu

Autor: Tomáš Ježek

Mistrovství světa v cyklokrosu 2022 se uskutečnilo v americkém Fayetteville. Na start se postavili i čtyři závodníci z Brilon Racing Teamu – Václav Ježek v kategorii juniorů, Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou v kategorii juniorek a Kristýna Zemanová v kategorii žen U23.

V pátek 28. ledna se uskutečnil testovací závod štafet v rámci světového šampionátu. Mezi čtveřici českých reprezentantů se vešla i Kristýna Zemanová a společně se svým výběrem obsadila 6. místo.

V sobotu ve večerních hodinách Středoevropského času se uskutečnil závod juniorek. S velkými nadějemi vstupovala do závodu Kateřina Hladíková, která se 14 dní před MS umístila na 3. místě ve Flamanville v závodě Světového poháru.

V Americe jí bohužel nepřálo štěstí, krátce po startu měla technický problém s řazením, řetěz jí zůstal na nejtěžším převodu a nejnáročnější pasáže musela běžet. Do depa najížděla jako poslední, vyměnila kolo a vydala se vstříc neuvěřitelné stíhací jízdě, kterou dotáhla až na 15. místo a předvedla tak neuvěřitelnou bojovnost.

Ve stejné kategorii jako Kateřina startovala i Barbora Jeřábková. Ta předvedla skvělý výkon a dojela 13.

Druhý den se ve stejný čas postavil na start Václav Ježek v kategorii juniorů. Po nepovedeném startu musel stahovat soupeře a v cíli to stačilo na pěkné 18. místo na jeho prvním mistrovství světa.

„Nejsem spokojenej, ani nespokojenej. Bohužel se mi nepovedlo odstartovat a do terénu jsem najížděl kolem 20. místa, a navíc to přede mnou spadlo. První dvě kola jsem se vůbec nemohl dostat do tempa, asi jsem se špatně rozjel. Ve třetím kole jsem se ale začal rozjíždět, povedlo se mi docvaknout šestičlennou skupinu. Vyjel jsem s nimi ten kopec, ale pak jsem udělal chybu a ta skupina mi zase ujela. Nakonec je z toho 18. místo, takže spíš takový průměr. Moc mi neseděla trať,“ uvedl v cíli nejlepší český junior Václav Ježek.

V 19:55 se na start postavila Kristýna Zemanová v kategorii žen do 23 let. Čerstvá mistryně republiky má v letošní sezoně skvělou formu. Tu prokázala i v Americe, když si na světovém šampionátu dojela pro úžasné 7. místo.

„Bylo to krásný, ve Fayetteville byla nádherná atmosféra a díky tomu, že jsem jela celý závod s Američankou, tak lidi řvali, až mě z toho bolely uši. Závod jsem si fakt užila, jelo se mi docela dobře a s umístěním do top ten jsem spokojená,” uvedla Kristýna.

Světový šampionát v cyklokrosu je tak u konce a vy se můžete těšit na ten příští, který se v roce 2023 uskuteční v nizozemském Hoogerheide.