Kristýna Zemanová bere bronz na MČR v silniční cyklistice

Uplynulý víkend se na jihu Čech uskutečnilo mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Program odstartoval ve čtvrtek časovkou v Kovářově u Milevska, kterou z jezdců Brilon Racing Teamu absolvoval pouze junior Václav Ježek a dojel na 32. Místě.

V sobotu se v Mladé Vožici uskutečnily závody s hromadným startem. Juniorka Barbora Jeřábková dojela ve 140 kilometrů dlouhém závodě na 8. místě, ve stejné kategorii byla 10. Kateřina Hladíková. Václav Ježek se v závodě juniorů potýkal po druhém okruhu s defektem a závod nakonec dokončil na 54. Místě.

V elitních ženách byla 17. Martina Bartošová a 9. Tereza Vaníčková. Největší úspěch se ale dostavil zásluhou Kristýna Zemanové, která si skvěle poradila s kopcovitou tratí a dojela na fantastickém třetím místě!

„Na závod jsem se strašně těšila, protože byl v mých oblíbených jižních Čechách. Trať byla moc hezká a spravedlivá. Počasí nás v sobotu vůbec nešetřilo. Naštěstí mi závod sednul. Jelo se mi skvěle a ve finále jsem i litovala, že nám závod zkrátili na čtyři místo pěti okruhů. Věděla jsem, že můžu mít medaili, ale i to že mohu přijet klidně desátá, protože v závodě bylo několik favoritek. Nakonec vše dobře dopadlo a já mám z bronzu ohromnou radost,“ uvedla Kristýna Zemanová.

Hned po víkendu se pak na cestu do portugalské Anadie vydává letecky Václav Ježek, jež s reprezentačním týmem absolvuje mistrovství Evropy na horských kolech. Ve čtvrtek se postaví do premiérového evropského šampionátu v short tracku, v pátek ho čeká sprint eliminator a v sobotu cross – country, tak držte palce, budeme vás informovat!