Kristýna Zemanová bere další pódium na světovém poháru

Česká šampionka Kristýna Zemanová získala uplynulou neděli další pódiové umístění v závodě Světového poháru, a to v irském Dublinu, kde brala 3. místo.

Nejprve se ovšem podíváme do Čáslavi, kde se v sobotu 25. listopadu konal další díl Toi Toi Cupu. V mladších žácích dojel na 11. pozici Filip Pospíšil, 13. byl Václav Aust a 18. Matěj Liška.

V kategorii starších žákyň byla na 3. pozici Laura Svobodová, ve starších žácích byl druhý František Hladík a první pohárové pódium vybojoval Jan Fara.

Mezi kadetkami byla 5. Adéla Stránská. V kadetech se jezdci Brilon Racing Teamu blýskli jedinečným úspěchem, když obsadili kompletní pódium. V závodě zvítězil Antonín John, druhý byl David Svoboda a třetí Šimon Kment. Na 11. místě byl Adam Kment, 16. dokončil Filip Voborník, 18. Eduard John, 20. Robert Lang a 38. Štěpán Görög.

V juniorech byl na 5. místě Zdeněk Hradiský, 6. dojel Matěj Pekař, 7. Lukáš Kristl, 8. Tomáš Hájek a 26. Petr Miňovský. Ve vloženém závodě žen byla na 4. pozici Veronika Sedláčková, Aneta Dlouhá dojela 7.

Ve stejný den se v belgickém Kortrijku konal závod série X20 Troffe. Skvělý výsledek zaznamenala Kateřina Hladíková, jež dojela na 10. místě mezi elitními ženami. Velice dobrý výkon také podala Barbora Jeřábková, která dojela hned za Kateřinou na 11. pozici.

V neděli pak irský Dublin hostil pátý díl Světového poháru. Skvělé 8. místo v elitních ženách a 3. v kategorii u23 zaznamenala Kristýna Zemanová.

„Dnešní závod byl hodně napínavý od začátku až do konce. Pohybovala jsem se hodně vepředu, kde se utvořila skupina několika holek. Pár mi jich pak cuklo, ale po většinu závodu kolem mě pořád někdo byl. Vždycky někdo odpadl, za chvíli se vrátil, pak přijel někdo úplně jiný. Hrozně se to přelévalo. Závod mě ale strašně bavil. Byla jsem ráda, že začalo pršet a nebylo tam to tuhé lepivé bláto jako ráno. Jelo se mi dobře, cítila jsem se silná, i když poslední kolo už bylo hodně bolavé. Jely jsme 55 minut. Jsem ráda, že se mi povedla zase bedna v U23 a top10 celkově,“ uvedla Kristýna.

Nadcházející víkend se jezdci přesunou do Hlinska, které hostí závěrečný díl Toi Toi Cupu pro mládežnické kategorie a předposlední pro juniory a elitu.