Kristýna Zemanová bere stříbro na světovém poháru

Mistryně České republiky Kristýna Zemanová získala další cenný úspěch. V závodě Světového poháru v belgickém Dendermonde dojela na neuvěřitelném 6. místě a v kategorii žen do 23 let byla druhá!

Nejprve se ale podívejme do moravského Rýmařova, kde se v sobotu 11. listopadu konal pátý díl Toi Toi Cupu. První pódiové umístění v sezóně vybojovala v kategorii starších žákyň Laura Svobodová, jež dojela na 3. místě. V kategorii starších žáků byl 2. František Hladík, 10. dojel Jan Fara.

V kadetkách byla na 5. pozici Adéla Stránská, první pódium v sezóně urval David Svoboda v kadetech, který dojel stejně jako jeho sestra na 3. příčce. Na 6. místě dokončil Antonín John, kterého v závodě potkal defekt, 11. byl Šimon Kment, 13. Adam Kment, 26. Štěpán Görög, 27. Eduard John a 42. Filip Voborník.

V juniorech dojel na 6. příčce Tomáš Hájek, 11. byl Lukáš Kristl, 13. Matěj Pekař, 15. Tomáš Meier, 16. Zdeněk Hradiský, 19. Eliáš Hofman a 34. Petr Miňovský.

V závodě elitních žen byla 11. Veronika Sedláčková, v mužích byl 8. Václav Ježek.

Druhý den se v belgickém Dendermonde konal třetí závod světového poháru a historický úspěch pro Brilon Racing Team zaznamenala Kristýna Zemanová, jež dojela na 6. místě v závodě elitních žen a mezi ženami kategorie u23 byla klasifikována na 2. příčce!

„Dneska jsem měla konečně dobrý start, takže jsem mohla být s nejlepšími hned od začátku. Po startu jsem tam byla okolo 12. pozice a v kontaktu. Jelo se mi skvěle, dobře se mi i běželo a byla jsem schopná se stále posouvat dopředu. Sama jsem překvapená, kam až jsem byla schopná dojet. Mám z toho ohromnou radost a doufám, že takový výsledek budu schopná zopakovat,“ okomentovala závod Kristýna.

Na 28. příčce dojela do cíle Tereza Vaníčková, 29. byla Barbora Jeřábková a 33. Kateřina Hladíková.

Autor: Tomáš Ježek

Světový pohár cyklokrosařů se nyní přesouvá do Francie, 4. díl bude hostit Troyes.