Kristýna Zemanová bere stříbro na světovém šampionátu

Uplynulý víkend se v Táboře konal světový šampionát v cyklokrosu a životní úspěch zaznamenala Kristýna Zemanová, jež si z Tábora veze stříbro.

Program mistrovství světa odstartoval v pátek závody štafet. Český šestičlenný tým, jehož součástí byli i Václav Ježek s Kristýnou Zemanovou, dojel na 6. místě.

V sobotu program pokračoval závody juniorek. Ty se na start postavily v 11:05. Na 42. místě dojela Anna Panušová, 43. byla Veronika Sedláčková.

Ve 12:35 se na start postavili muži kategorie do 23 let a na 23. místě dokončil Václav Ježek.

„Čekal jsem od sebe víc, ale vůbec mi to nesedlo. Jsem zklamanej, ale naštěstí to nebyl úplnej propadák,“ okomentoval stručně závod Václav.

Ve 14:35 program pokračoval závodem elitních žen a na 29. místě dojela do cíle Tereza Vaníčková.

V neděli dopoledne se na start postavili junioři. Jako 55. dojel do cíle Tomáš Hájek a ihned poté přišla na řadu kategorie s největší českou medailovou nadějí – Kristýnou Zemanovou. Ta měla celý závod pod kontrolou pódiové umístění, v posledním kole dokázala nastoupit Nizozemce Leonie Bentveld a dojela si pro stříbro.

„Je to neuvěřitelné, atmosféra byla skvělá, závod jsem si užila, ale jednoduché to nebylo. Jelo se mi ale dnes skvěla jsem ráda, že jsem to takhle zvládla,“ uvedla stručně dvacetiletá Kristýna, jež si pochvalovala domácí fanoušky.

Na 16. pozici dokončila Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková byla 24.