Kristýna Zemanová bronzová na mistrovství Evropy

Skvělý výsledek zaznamenala Kristýna Zemanová na evropském šampionátu v cyklokrosu, který se konal ve francouzském Pontchateu. Česká šampionka vybojovala bronz!

Francouzské Pontchateu se stalo uplynulý víkend centrem evropského cyklokrosu. V pátek se konaly závody štafet a česká šestka s Kristýnou Zemanovou, Václavem Ježkem a Kateřinou Hladíkovou vybojovala 4. místo.

V sobotu se měly na start postavit kategorie juniorů, mužů do 23 let a elitních žen, kvůli špatnému počasí byl ale kompletní sobotní program přesunut na neděli.

V závodě juniorů vybojoval Tomáš Hájek 57. místo a hned poté se na start postavila kategorie žen do 23 let. Skvělý výkon předvedla Kristýna Zemanová, které se sice dle představ nepovedl start, brzy se ale do boje o medaili přiblížila, a nakonec z něj vzešla jako bronzová.

„Jsem strašně ráda, že se mi povedlo získat další velkou medaili. Byl to takový první velký cíl sezóny. Měla jsem trochu horší start a v první bahnité pasáži mi vycvakly obě nohy, to mě malinko zdrželo. Pak jsem si nasadila nějaké svoje tempo a pomalu se dostávala víc dopředu. Ve druhém kole jsem dojela Leonie Bentveld, se kterou jsem pak jela skoro celý závod. Moc mi nechtěla střídat a hrozně taktizovala, takže nám zbytečně moc odskočila Marie Schreiber. V pátém okruhu jsem Bentveld zkusila nastoupit a náskok jsem naštěstí udržela až do cíle. Jsem moc spokojená a těším se, co přinesou další závody,“ uvedla Kristýna.

Velice dobrý závod zajela i Kateřina Hladíková, která dokončila na 9. místě, 18. byla Barbora Jeřábková.

Po ženách do 23 let se na start postavili muži u23 a na 21. místě dojel Václav Ježek, který patřil mezi nejmladší účastníky závodu, a navíc dokončil jako nejlepší Čech.

Úspěchy Brilon Racing Team získal i v Belgii. Bratři Kmentovi se poprvé postavili na start v Mekce cyklokrosu a byla to úspěšná premiéra. Šimonu Kmentovi se v sobotu v závodě kadetů v Ardooie podařilo zvítězit a hned za ním dojel Adam. V nedělních závodech v Arendonku bral Šimon 3. místo, Adam dojel 5.

Nadcházející víkend se jezdci zúčastní závodů na české půdě, další díl Toi Toi Cupu hostí Rýmařov.

Nadcházející víkend se jezdci zúčastní závodů na české půdě, další díl Toi Toi Cupu hostí Rýmařov.

Autor: Tomáš Ježek