Kristýna Zemanová bronzová na mistrovství světa!

Neuvěřitelný výkon předvedla Kristýna Zemanová na světovém šampionátu v cyklokrosu, jenž se jel v nizozemském Hoogerheide. V závodě žen do 23 let vybojovala bronzovou medaili!

Hoogerheide hostilo světový šampionát potřetí. Tentokrát mohli být jeho součástí i reprezentanti mladoboleslavského Brilon Racing Teamu, kteří měli možnost vychutnat si neuvěřitelnou atmosféru fanoušků, kterých se podél trati sešlo na 50 tisíc.

V ranních hodinách se na start postavili junioři. Na startu stál i Václav Ježek, kterému se skvěle povedl úvod závodu a do terénu najížděl na první pozici. Pak se ovšem lehce propadl, a to až za první desítku. Ke konci ale dokázal zmobilizovat síly a posunul se na solidní 10. místo.

„Předvedl jsem průměrnej výkon, není to ani úspěch, ani neúspěch. Byl to pěkný závod, fanoušků bylo podél trati strašně moc. Jsem rád, že se mi povedl začátek, snažil jsem se držet v první skupině, ale měl jsem pak slabší kolo. Naštěstí jsem ale pozici v top ten uhájil,“ uvedl po závodě Václav Ježek.

Václav Ježek

Ženy do 23 let se na start postavily ve 13:05. Do dresu české reprezentace se oblékly i tři závodnice Brilon Racing Teamu – Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková a Barbora Jeřábková.

Kristýna se ihned po startu pohybovala na čele závodu, hlídala si medailové pozice a po chybě soupeřky Marie Schreiber z Lucemburska se osamostatnila na bronzové příčce. Tu dokázala uhájit do samotného závěru a získala největší úspěch kariéry.

Kristýna Zemanová na pódiu

„Jsem strašně šťastná, vůbec nevím, co mám říct… Tohle byl vždycky můj sen a vůbec mi nedochází, co se vlastně stalo. Je to neuvěřitelný. A je to také strašně velká odměna za všechnu tu dřinu a vše, čím jsem si prošla v posledních dvou letech,“ líčila v cíli dojatá Kristýna.

Kateřina Hladíková měla skvělý vstup do závodu, zpočátku se pohybovala na 10. příčce. Pak ji ale zdržely technické problémy a nakonec dojela na 23. místě, Barbora Jeřábková byla 30.

Světový šampionát v cyklokrosu pro rok 2023 je tak u konce a vy se můžete těšit na ten příští, jenž se v roce 2024 uskuteční v jihočeském Táboře.

Autor: Tomáš Ježek