Kristýna Zemanová druhá na světovém poháru v Belgii

Mistryně České republiky v cyklokrosu Kristýna Zemanová vybojovala uplynulý víkend další skvělý výsledek v závodě Světového poháru. Jeho 12. díl hostil v neděli belgický Zonhoven a Kristýna brala 5. místo v kategorii elitních žen a 2. v u23.

„Se závodem jsem velmi spokojená. Docela dobře jsem odstartovala a pohybovala se okolo 10 místa. Pak jsem se posunula až do skupinky o 4.místo. Neustále jsme se přetahovaly o pozice. Ze sjezdů jsem zbytečně neriskovala, abych nespadla, a ještě se nezranila, snažila jsem se jet spíš na rovinách nebo do kopců. V pátém kole jsem zkoušela ujet soupeřkám, ale nepovedlo se mi to. V posledním kole už to vypadalo na 6. místo, ale Verdonschot udělala chybu, já ji dojela a nakonec asi 300 metrů před cílem předjela,“ okomentovala závod Kristýna.

Na 37. místě závod dokončila Barbora Jeřábková, jež se společně s Kristýnou a Terezou Vaníčkovou zúčastní nadcházející neděli českého šampionátu v cyklokrosu, který hostí jihočeský Tábor. Závod se pojede na stejné trati, jako světový šampionát z kraje února. Barvy Brilon Racing Teamu bude dále reprezentovat Matěj Stránský a Václav Ježek v kategorii elitních mužů, v juniorech startuje Matěj Pekař, Zdeněk Hradiský, Lukáš Kristl a Tomáš Hájek.

Program – Mistrovství České republiky v cyklokrosu, Tábor

10:30 – Junioři
11:45 – Ženy
13:20 – Muži (ŽIVĚ ČT Sport)