Kristýna Zemanová dvakrát na pódiu v úvodních závodech sezóny

Skvělý vstup do cyklokrosové sezóny 2023/24 měli závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu. Kristýna Zemanová získala dvě pódiová umístění na závodech v Německu a v top ten se dvakrát umístil i Václav Ježek, jenž prvně startoval s elitními muži.

V sobotu se jel závod kategorie C2 v Lützelbachu. Vítězství mezi staršími žáky vybojoval František Hladík, ve starších žákyních byla na 2. místě Laura Svobodová.

Mezi juniory byl na 22. pozici Tomáš Hájek, Lukáš Kristl byl 26., Zdeněk Hradiský 41., 45. byl Filip Brückner, 47. Matěj Pekař a 53. Petr Miňovský.

Mezi elitními ženami opět zazářila česká šampionka Kristýna Zemanová, jež v silné konkurenci vybojovala 3. místo. Na 10. pozici byla Barbora Jeřábková a 13. dojela Kateřina Hladíková.

Velkým překvapením pak byl výkon Václava Ježka, jenž se prvně postavil na start s elitními muži a dojel na skvělé 6. pozici.

V neděli závod kategorie C2 hostil Bensheim. František Hladík opět zvítězil mezi staršími žáky a vítězství ve stejné kategorii vybojovala i Laura Svobodová. Na skvělém třetím místě byl mezi kadety David Svoboda, v kadetkách byla 2. Adéla Stránská.

V juniorech dojel na 22. místě Zdeněk Hradiský, Tomáš Hájek byl 24., Lukáš Kristl 25., Matěj Pekař 35., Filip Brückner 39. a Petr Miňovský 46.

O jednu pozici z předešlého dne se zlepšila Kristýna Zemanová, jež dojela v závodě na druhé pozici, 8. byla Barbora Jeřábková a 11. Kateřina Hladíková.

V elitních mužích předváděl skvělý výkon Václav Ježek, jenž dokonce bojoval o pódium. V polovině závodu ale spadl a lehce se propadl. V cíli mu nakonec patřila 10. pozice.

Další cyklokrosové závody se uskuteční 23. září na domácí půdě v Mladé Boleslavi, a to otvírák sezóny nesoucí název Brilonkros.

Autor: Tomáš Ježek