Kristýna Zemanová obhájila titul české šampionky

Mistrovství České republiky v cyklokrosu se konalo v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi. Titul české šampionky obhájila v kategorii elitních žen Kristýna Zemanová, Václav Ježek byl v juniorech na druhém místě.

Nedělní program odstartoval v 10:30 závodem juniorů, do něhož vstupoval jako největší favorit Václav Ježek. Závod se mu bohužel dle představ nepovedl a dojel na druhém místě.

„Ze závodu jsem zklamanej, nejsem spokojenej, vůbec se mi to nepovedlo. Od druhého kola jsem dělal spoustu chyb, které mě stály titul,“ uvedl k závodu zklamaný Václav Ježek.

Václav Ježek v depu

Václava doplnil 22. místem Matěj Pekař, Zdeněk Hradiský byl 23.

V kategorii elitních žen předvedla skvělý výkon Kristýna Zemanová. Ta potvrdila roli největší favoritky, od startu se pohybovala na čele závodu a po prvním velkém ataku se od soupeřek odpoutala. Podruhé v kariéře tak vybojovala titul mistryně České republiky v cyklokrosu v kategorii elitních žen.

„Bylo to náročné především psychicky, snažila jsem se nevyvíjet na sebe tlak. Myslela jsem si jen na titul, vše ostatní by bylo zklamáním, proto to bylo těžší než minulý rok. Přeci jen očekávání bylo velké. Julča jela v prvních dvou kolech velice dobře, ale bylo to strašně těžký, ze začátku byla spíš lepší. Naštěstí jsem se od ní ale odpoutala hned po nástupu a náskok jsem udržela až do cíle,“ uvedla v cíli dvojnásobná mistryně republiky Kristýna Zemanová, jež v neděli zvítězila i v kategorii žen U23.

Kristýna zemanová slaví suverénní vítězství v mistrovském závodě

Na 4. místě dojela do cíle Kateřina Hladíková, která byla třetí v kategorii žen U23, Tereza Vaníčková byla sedmá, Barbora Jeřábková devátá.

Kateřina Hladíková

Domácí cyklokrosová sezóna je tak u konce, ta světová ovšem ne, první únorový víkend se v nizozemském Hoogerheide uskuteční světový šampionát v cyklokrosu, kde by Brilon Racing Team měli reprezentovat čtyři závodníci.

Autor: Tomáš Ježek