Kristýna Zemanová poprvé v top ten na Světovém poháru, Kateřina Hladíková patnáctá

Desátý díl Světového poháru v cyklokrosu se uskutečnil v sobotu 17. prosince v italském Val di Sole. Skvělých výsledků zde dosáhly závodnice Brilon Racing Teamu, jež si poradily se všemi nástrahami zasněžené trati v lyžařském středisku Vermiglio a připsaly si důležité body do mezinárodního žebříčku UCI.

Na 10. místě dojela do cíle Kristýna Zemanová, která tak vylepšila své dosavadní maximum v SP: „Konečně desítka padla, je to velké překvapení, protože jsem byla minulý týden nemocná a byla jsem psychicky trochu zlomená. Chtěla jsem na kolo, ale necítila jsem se dobře. Dnes to ale tak moc znát nebylo a je to velké překvapení. Trať byla zrádná, klouzala a člověk nevěděl, kam ho to pošle, ale já jsem si to užívala. Dost se to přesýpalo a bylo to zajímavé,“ uvedla Kristýna, jež ve Val di Sole vystoupala dokonce na pódium, protože mezi ženami U23 byla třetí.

Kristýna Zemanová

Na 15. pozici dorazila do cíle Kateřina Hladíková, která své dosavadní maximum v SP také vylepšila a ze závodu byla nadšená: „Přes noc trať hodně zmrzla, takže to bylo skoro celé na ledu a závod byl o tom, kdo udělá nejmíň chyb. Po startu jsem zůstala docela vzadu, ale pak se mi podařilo vnějšími oblouky dostat více dopředu a postupně jsem se dostala do skupiny i o 11. místo. Celý závod jsem si to strašně užívala a jen se soustředila, ať někde nespadnu, získávala jsem dost v technických pasážích, a nakonec z toho bylo prozatím moje nejlepší umístěný na světáku. Jsem moc spokojená z celého průběhu závodu a dodalo mi to ještě větší motivaci a sebevědomí do dalších závodů,“ uvedla Kateřina.

Kateřina Hladíková

26. místem pak Kristýnu s Kateřinou doplnila Barbora Jeřábková.

Barbora Jeřábková

Nyní čeká závodníky a závodnice Brilon Racing Teamu krátká závodní přestávka, poté se přesunou do Belgie, kde se v období mezi Vánoci a Novým rokem zúčastní několika mezinárodních závodů.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Jan Němec