Kristýna Zemanová potřetí českou šampionkou, Václav Ježek pátý v elitě

Český šampionát v cyklokrosu hostil v neděli jihočeský Tábor a Brilon Racing Team si zásluhou Kristýny Zemanové odváží mistrovský titul.

Mistrovství České republiky v cyklokrosu pro kategorie elitních mužů, žen, juniory a juniorky hostil v neděli 14. ledna Tábor. Program započal závodem juniorů, kteří odstartovali za mrazivého počasí v 10:30. Na 4. pozici dojel Tomáš Hájek, 7. byl Lukáš Kristl, 8. Matěj Pekař, 17. Tomáš Meier, 21. Matěj Havelka, 23. Zdeněk Hradiský a 25. Eliáš Hofman.

Roli největší favoritky potvrdila v závodě elitních  žen Kristýna Zemanová, jež suverénně zvítězila a potřetí získala titul mistryně České republiky.

„Já jsem si hned od startu jela svoje tempo, tak jak se o to snažím v rámci Světových pohárů. Chtěla jsem mít rychle klid, a to se povedlo. Určitě by byl dobrý ještě o jedno kolo delší závod. Tento titul byl asi nejsnadnější ze všech,“ řekla Kristýna Zemanová. Ta se nyní přesune do španělského Benidormu, kde ji čeká předposlední závod seriálu SP. „A hned odtud do Hoogerheide, kde je poslední závod SP. Po něm pojedu zpět domu a budu trénovat v Mladé Boleslavi, odkud se pak přesunu do dějiště MS zde v Táboře,“ dodala Zemanová.

Na 6. místě dojela v závodě Tereza Vaníčková, Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou do závodu kvůli nemoci nenastoupily.

V elitních mužích předvedl skvělý výkon Václav Ježek, jenž dojel pátý a v kategorii u23 byl klasifikován na 2. místě. Matěj Stránský byl 35.

Nadcházející víkend se závodníci přesunou do španělského Benidormu, kde je čeká závod Světového poháru, další týden se koná poslední díl SP v nizozemském Hoogerheide a první únorový víkend přijde na řadu vrchol sezóny – světový šampionát v Táboře.

Autor: Tomáš Ježek