Kristýna Zemanová šestá na mistrovství republiky

Uplynulý víkend se ve slovenských Tlmačích konal společný šampionát České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. Nejlepším výsledkem pro mladoboleslavský Brilon Racing Team je 6. místo Kristýny Zemanové v kategorii elitních žen.

Program šampionátu odstartoval čtvrteční časovkou, ve které bral v kategorii juniorů solidní 20. místo Zdeněk Hradiský, 37. místo byl Adam Strejček, Filip Brückner dojel 40., Matěj pekař 41. a Karel Bartoš 46.

V ženách se na start v dresu Brilon Racing Teamu postavila pouze Martina Bartošová, jež dojela na 13. místě.

V sobotu byl na programu hromadný závod elitních žen a juniorů. Rovinatá trať nahrávala spíše sprinterům, skvělý výkon podával Václav Ježek v kategorii juniorů, který se pohyboval v čelní skupině. Ke konci závodu ho ale postihl defekt předního kola a zklamaný dokončil na 57. pozici.

Zklamaný Václav Ježek v cíli závodu

Nejlepším jezdcem týmu byl 33. Adam Strejček, Zdeněk Hradiský dojel 63., Filip Brückner 64. a Matěj Pekař 66.

V elitních ženách došlo stejně jako v juniorech k závěrečnému sprintu pelotonu. Na 6. místě dorazila do cíle Kristýna Zemanová, Barbora Jeřábková byla 10., Tereza Vaníčková 12. a 19. byla Martina Bartošová.

Kristýna Zemanová před startem závodu

„Mohlo to být malinko lepší, ale rovinaté okruhy nejsou můj šálek kávy. Dopadlo to tak, jak jsem čekala, s výkonem jsem ale spokojená,“ řekla stručně k závodu Kristýna Zemanová.