Kristýna Zemanová vyhrála Český pohár v Kyjově

O víkendu 14. – 15. května se jel v Kyjově třetí díl Techniserv Cupu, Českého poháru v silniční cyklistice.

V sobotu závodníci absolvovali kritérium městem Kyjov. V kategorii kadetů byl na 16. místě Tomáš Hájek, 19. dojel Adam Strejček. V kadetkách byla 16. Aneta Dlouhá, v mladších žácích byl na skvělém 3. místě František Hladík. Ve starších žácích byl 23. Antonín John, 27. Filip Voborník, 29. Štěpán Görög, 38. Eduard John. Ve starších žákyních dojela 4. Adéla Stránská, v závodě elitních žen byla 4. Kristýna Zemanová.

Ve stejný den se jel v Novém Městě na Moravě závod Juniorské světové série na horských kolech. S číslem 104 vstupoval na start do 13. řady Václav Ježek. Ze zadních pozic se propracoval na 50. místo, pak ale přišel pád a závod pro něj skončil. Neutrpěl naštěstí žádné zlomeniny a může se tak v klidu připravovat na 3. díl Českého poháru horských kol, jenž se uskuteční o nadcházejícím víkendu na Zadově.

V neděli pak v Kyjově jezdci absolvovali závod s hromadným startem. Fantastický výkon předvedla Kristýna Zemanová, která ve sprintu skupiny suverénně zvítězila a přijela si tak pro první triumf na Českém poháru v silniční cyklistice v elitní kategorii žen.

Ve starších žákyních dojela na 18. místě Adéla Stránská,  ve starších žácích byl 14. Filip Voborník, 23. Antonín John, 34. Štěpán Görög, 40. Eduard John a 86. Ondřej Moulis.

V mladších žácích byl 6. František Hladík, v kadetkách byla 28. Aneta Dlouhá, v kadetech dojel na 29. místě Adam Strejček, 36. byl Zdeněk Hradiský, 77. Petr Miňovský a v juniorkách dojela na 9. místě Barbora Jeřábková.

Autor: Tomáš Ježek