Matěj Stránský 14. na Bíteši!

V sobotu 17. dubna se jel tradiční otvírák domácí sezony Brno – Velká Bíteš – Brno. Tento závod je zařazen do českého poháru elitních mužů, i přesto jsme měli na startu dva zástupce z našeho týmu, kteří jsou ovšem ještě juniory. Byli to Matěj Stránský a Tomáš Doležal.

Start i dojezd závodu byl umístěn na brněnském velodromu, trasa vedla po kopcích mezi Brnem a Velkou Bíteší. Závod rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem, závodníci se museli vyrovnat s deštěm, silným větrem a chladným počasím, našim závodníkům se to ale povedlo. Především Matěj se silné konkurence nezalekl a do cíle 151 kilometrů dlouhého závodu dorazil 14. se ztrátou 1 minuty 34 sekund. Zároveň byl i nejlepším juniorem a nováčkem v českém poháru elitních mužů, což pro něj znamenalo zisk bílého trikotu, který si ale bohužel v příštím závodě českého poháru mužů v Mladé Vožici neobleče. Tento závod se jede totiž ve stejný den, jako první český pohár pro juniorské kategorie, a Matěj se tak na start postaví tentokrát se svými vrstevníky.

Nesmíme také zapomenout ocenit sobotní výkon Tomáše Doležala, který se ze 195členného startovního pole umístil na 87. pozici. Závod Brno – Velká Bíteš – Brno byl pro něj skvělým tréninkem a také možností získat cenné zkušenosti.

Klukům gratulujeme a přejeme, ať jde výkonnost stále nahoru!