MČR ve Stupě bez medaile, dílčí úspěchy se přesto dostavily

Mistrovství České republiky horských kol se o uplynulém víkendu uskutečnilo v západočeském Stupně. Jezdci Brilon Racing Teamu se sice domů vrátili bez medailí, drobné úspěchy se přesto dostavily.
   Hned v pátek program započal štafetami, ve kterých čtyřka ve složení František Hladík, Adéla Stránská, Antonín John a Adéla Paříková dojela na 6. místě.
   V sobotu v 9:30 odstartoval první závod cross – country. Náročná trať s několika single treky na prašných cestách znepříjemnila cestu za větším úspěchem Adamu Strejčkovi, jenž startoval až z deváté řady. V cíli byl nakonec klasifikován na 18. pozici, před ním byl 14. Adam Smejkal, 42. Dojel Zdeněk Hradiský, 53. byl Eliáš Hofman, 56. Tomáš Hájek a 70. Filip Brückner.

Adam Strejček

Závod juniorů se nepodařil Václavu Ježkovi, jehož v závodě potrápilo velké vedro, které v sobotu panovalo, a kvůli nevolnosti nakonec odstoupil.
   Skvělý výkon podala v kategorii kadetek Martina Václavů, která se na mistrovství České republiky prodrala až na 7. místo. Kategorie juniorek pak přinesla 7. místo Kateřině Hladíkové a 8. Barboře Jeřábkové.

Kateřina Hladíková a Barbora Jeřábková

Největší naděje vkládali členové Brilon Racing Teamu do nedělních startů žákovských kategorií. Bohužel ani neděle nepřinesla žádnou medaili.
   V mladších žácích dojel František Hladík na 5. místě, v kategorii starších žákyň byla Adéla Stránská 16.

František Hladík

Poslední kategorií, jež v neděli odstartovala, byla kategorie starších žáků. Do top ten se dostal Antonín John, když dojel 7., 29. byl Robert Lang a 45. Eduard John.
   Mistrovství republiky je tak za námi a většinu závodníků nyní čeká zasloužený odpočinek před cyklokrosovou sezonou.

Autor: Tomáš Ježek