Mistrovství České republiky v časovce družstev

V neděli 5. září se v Židovicích nedaleko Roudnice nad Labem uskutečnilo mistrovství České republiky v časovce družstev. Na startu se samozřejmě objevil i náš tým a domů jsme neodjížděli s prázdnou. Pyšnit se můžeme jedním titulem mistrů republiky a také stříbrnou medailí. Projděme si ale výsledky postupně…

Jako první do závodu vlétli mladší žáci a hned v první kategorii jsme brali již zmíněnou stříbrnou medaili. O tu se postaralo bratrské duo Šimona a Adama Kmentových, kteří získali svou první medaili na mistrovství republiky. Na 6. místě dojel Fanda Hladík, který se časovky zúčastnil s Jakubem Trousilem z týmu TJ Stadion Louny. 8. dorazil do cíle Honza Fara s Václavem Meierem.

V kategorii starších žákyň brala týmově smíšená dvojice Adélky Stránské a Zuzky Krátké z týmu Bike Freaks Holice nepopulární 4. pozici., na medaili ztratily pouhých 16 vteřin. Naše čistě týmová dvojice Aneta Dlouhá s Martinou Václavů dojela na 6. místě a Bára Rajnochová s Verčou Sedláčkovou skončily 8.

Po starších žákyních přišla na řadu kategorie starších žáků, zde jsme na start postavili celkem tři dvojice. Nejlepší z nich – Tomáš Hájek s Tondou Johnem skončili 11., 17. dojel Lukáš Kristl s Eliášem Hofmanem a 22. Péťa Miňovský s Tomášem Meierem.

Největší radost nám ale udělala kategorie juniorek, ve které se Kačce Hladíkové s Kristýnou Zemanovou podařilo zvítězit. Do cíle patnáctikilometrového okruhu dorazily s průměrnou rychlostí 38,5 km/h a s drobným náskokem 6 vteřin. Na zlato to ale stačilo a holky si tak na sebe mohly navléct dres mistryň republiky. Ve stejné kategorii dorazily do cíle na 5. místě Martina Bartošová s Bárou Jeřábkovou.

Jako poslední se na start třicetikilometrové časovky postavili kadeti. Ti ji neabsolvují pouze ve dvou jezdcích, ale rovnou ve čtyřech. Do závodu nastoupily v našich barvách dva týmy, první ve složení Václav Ježek, Prokop Miňovský, Filip Samec a Adam Strejček. Kluci dojeli na 5. místě a z výsledku byli lehce zklamáni. Týmová časovka pro ně byla ale skvělým tréninkem pro rychle se blížící cyklokrosovou sezonu, do které naskočí už tento víkend.

Druhá čtveřice (Filip Brückner, Matěj Pekař, Karel Bartoš a Zdenda Hradiský) závod dokončila na 9. místě. Ti podali dobrý výkon a s výsledkem v elitní desítce mohli být spokojeni.

Příští týden se pro část týmu rozjede cyklokrosová sezona, junioři se zúčastní závodu v Německu, zbytek týmu se vydá na závěrečný díl Českého poháru na silnici v Domašově nad Bystřicí a nebo na finální díl Českého poháru horských kol v Touškově, držte nám palce!

Autor: Tomáš Ježek