Mistrovství Evropy v cyklokrosu se jezdcům Brilonu Racing Teamu nevydařilo dle očekávání, nyní cílí na Tábor

Celkem 6 jezdců z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu se zúčastnilo mistrovství Evropy v cyklokrosu v nizozemském Col du Vam. Náročná trať s asfaltovými kopci a rozbahněnými pasážemi dávala závodníkům zabrat, výsledky nebyly pro všechny jezdce velkým nadšením. Byl to pro ně v letošní sezoně ovšem první velký start v reprezentačních dresech a nyní už ví, na čem jsou a v čem se musí zlepšovat!

V sobotu se na start v kategorii juniorek postavila Barbora Jeřábková, jež dojela 21. a Kateřina Hladíková, která dojel 34.

V kategorii mužů U23 se podařilo vybojovat Matějovi Stránskému 29. místo, sám byl ale z výsledku lehce zklamán: „Dneska to nebylo ono. Start se mi sice povedl a najížděl jsem kolem patnáctky do terénu, ale pak jsem se propadal, protože jsem se občas nechal zavřít a neloktoval jsem se tak drze jako soupeři. Ani výkon jsem dnes neměl ideální, ale já jsem od toho ani víc nečekal, protože je to strašně těžký, byl to můj první velkej start v kategorii U23 a je to něco úplně jinýho než v juniorech,“ uvedl Matěj Stránský.

V neděli se pak na start postavili junioři. Filip Samec dojel 26 a ze zadních pozic se celý závod prokousával postupně dopředu. Václav Ježek závod vinnou technických problémů závod nedokončil.

V kategorii žen do 23 let udělala reprezentaci i týmu obrovskou radost Kristýna Zemanová, která se po chybě, rozhodčích, kteří ji nevyvolali na start, postavila až do poslední řady. Předvedla skvělou stíhací jízdu a dojela na vynikajícím 8. místě.

„Ty problémy na startu mě nabudily. Člověk se snaží vyjet body, a pak jede z posledního místa. Dodalo mi to ale odhodlání i když dostat se dopředu bylo těžké, naštěstí se mi to povedlo dost rychle. Moc mi pomohlo fandění, a nakonec jsem hodně spokojená a doufám, že v Táboře za týden to bude na Světovém poháru ještě lepší. Před závodem jsem si říkala, že být do desítky by bylo úplně parádní. Dopadlo to, takže z mé stran panuje obrovská spokojenost,“ řekla česká nadějná závodnice.

Nyní na závodníky čeká domácí světový pohár v Táboře, který se jede v neděli 14. listopadu. Neváhejte a přijďte fandit!