Nabitý závodní víkend, skvělé 3. místo v Belgii bere Václav Ježek

První prosincový víkend byl pro závodníky Brilon Racing Teamu nabitý závody. Část jezdců se zúčastnila šestého dílu Toi Toi Cupu v Kolíně, Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou a Kristýnou Zemanovou osmého dílu Světového poháru v Antverpách a Václav Ježek startoval o víkendu dokonce na dvou místech po Belgii – v Boomu a v Antverpách.

Začněme nejprve závodem Českého poháru v Kolíně. Skvělý výkon předvedla v kategorii starších žáků trojice František Hladík, Šimon a Adam Kmentovi. Obsadili první tři pozice v pořadí Šimon, František a Adam a na pódiu tak stály pouze barvy mladoboleslavského oddílu. Na 18. místě dojel ve stejné kategorii Jan Fara a 42. byl Ondřej Moulis.

Na 9. místě dojela v kategorii kadetek Adéla Stránská, Veronika Sedláčková byla 12. V kategorii kadetů byl druhý Tomáš Hájek, čtvrtý pak byl Lukáš Kristl, na 15. místě byl Tomáš Meier, 16. byl Eliáš Hofman, 37. Štěpán Görög a 47. Petr Miňovský.

V juniorech byl na 21. pozici Zdeněk Hradiský, Matěj Pekař byl 23. a Adam Strejček 24.

V kategorii elitních žen pak brala druhé místo Tereza Vaníčková.

Ve stejný den se na start čtvrtého dílu Superprestige v belgickém Boomu postavil Václav Ježek a bral skvělé 3. místo.

Václav Ježek

O den později se v Antverpách jel osmý díl Světového poháru v cyklokrosu. Do Belgie si přijela zazávodit i dámská část Brilon Racing Teamu v čele s mistryní republiky Kristýnou Zemanovou, která ovšem závod nedokončila.

„Těsně před závodem už jsem se necítila dobře. Odjížděla jsem do Belgie sice zdravá, ale tady mě přepadla nějaká nemoc, takže jsem závod musela vzdát. I když mě to strašně mrzí, je to lepší než se úplně zničit. Doufám, že se dám brzy dohromady a že budu moct startovat v posledním dílu Toi Toi Cupu v Rýmařově,“ uvedla Kristýna.

Velice dobrý výkon předvedla v závodě Kateřina Hladíková, jenž dojela na 23. místě a přidala tak důležité body do mezinárodního žebříčku UCI i Světového poháru. Barbora Jeřábková dojela na 40. pozici.

Smůlu měl v juniorech Václav Ježek. V Antverpách sice závod juniorské kategorie nebyl zařazen mezi podniky SP, přesto startovat junioři mohli ve vloženém závodě. Václav Ježek měl ovšem velkou smůlu, krátce po startu zasukoval řetěz, musel běžet do depa, ze kterého vyjížděl s velkou ztrátou, a nakonec dojel na 25. místě.

Nadcházející víkend se závodníci přesunou na Moravu, kde se jede poslední díl Toi Toi Cupu, a to v Rýmařově. V celkovém hodnocení Českého poháru vede Kristýna Zemanová i Václav Ježek, držte jim palce, ať vedení udrží!

Autor: Tomáš Ježek