Nabitý závodní víkend

O víkendu 11. až 12. září se uskutečnil závěrečný díl Českého poháru horských kol ve Městě Touškov nedaleko Plzně. V sobotu své závody absolvovali naši kadeti a junioři. Na start kategorie kadetů se postavil i Adam Strejček, který tento závod v plánu neměl. Zúčastnit se chtěl Českého poháru na silnici, ten byl ovšem na poslední chvíli zrušen.

Adam se v Touškově umístil na 17. místě, ve stejné kategorii dokončil na 30. místě Adam Smejkal, 43. dojel Matěj Pekař, 58. dokončil Zdenda Hradiský a 71. Pepa Melichar.

V juniorské kategorii se na start postavil pouze Tomáš Doležal. Ten dokončil na 8. místě.

Ve stejný den se v Lützelbachu nedaleko Frankfurtu na Mohanem konal jeden z prvních cyklokrosových závodů sezony. Náš tým byl samozřejmě u toho a z Německa jsme si přivezli řadu cenných umístění.

V kategorii juniorek se na skvělém 3. místě umístila Kačka Hladíková, 5. dojela Bára Jeřábková. Díky umístění v top ten si tak holky připsaly cenné body do mezinárodního žebříčku UCI.

Poprvé se do rankingu zapíšou i Véna Ježek s Filipem Samcem, kteří se v sobotu představili premiérově v kategorii juniorů. Závod se jim povedl na výbornou a dokončili na 2. – Véna, a 8. – Filip – místě. Kvalitní výkon předvedl i Prokop Miňovský, který se zaměřuje především na silnici, a dokončil jako 20.

V kategorii elitních žen se představila Tereza Vaníčková, které se v silné mezinárodní konkurenci podařilo urvat výborné 5. místo, a i ona si tak do rankingu UCI připsala cenné body.

Druhý den, tedy v neděli, pokračoval program na Českém poháru v Touškově. Na start se postavily mládežnické kategorie. Program začal startem mladších žáků, kde dojel na 32. místě Honza Fara, 38. skončil Václav Meier.

V kategorii starších žáků dojel na 15. místě Lukáš Kristl a 49. skončil Tomáš Meier. Ve starších žákyních se pak na 15. místě umístila Martina Václavů, 17. byla Bára Rajnochová, 18. Aneta Dlouhá a hned za ní na 19. místě dokončila Adélka Stránská.

O nadcházejícím víkendu čeká na závodníky domácí závod na bikeparku na Štěpánce, kde by měla většina našeho týmu naskočit do cyklokrosové sezony.