Náš tým opět v Lanškrouně, tentokrát svůj Závod míru absolvovali starší žáci

Tradiční destinací pro Malý závod míru – Závod míru starších žáků – je město Lanškroun. Na startu nechyběl samozřejmě ani náš tým v čele s Tomášem Hájkem, mistrem České republiky. Dále ho doplnili Eliáš Hofman, Lukáš Kristl, Péťa Miňovský, Tonda John, Štěpán Görög a Filip Voborník.

První etapu v délce 47 km absolvovali kluci v pátek 13. srpna. Bohužel hned první den se musela naše největší sprinterská naděje týmu – Tomáš Hájek – potýkat s technickými problémy. Povolené řadící lanko, kvůli kterému nemohl vpředu přehazovat na velký převodník, ho stálo nejen poziční propady, ale i velkou ztrátu v cíli, přesněji 3 minuty a 51 sekund. Nejlepším jezdcem týmu byl v 1. etapě Lukáš Kristl, ten do cíle dorazil na 25. místě.

2. etapou byla v sobotních dopoledních hodinách časovka na 11 kilometrů z Lanškrouna s obrátkou ve vesnici Jakubovice a s cílem opět v Lanškrouně. Tu skvěle zvládl Tomáš Hájek a v cíli byl klasifikován na 6. místě. Tonda John do cíle dorazil jako 35., Lukáš Kristl 50., Filip Voborník 54., Eliáš Hofman 56., Štěpán Görög 97. a Péťa Miňovský 123.

V odpoledních hodinách pak na kluky čekala královská etapa v délce 41 s přejezdem několika dlouhých kopců v Orlických horách. Skvělý výkon v ní podal prvoročák Tonda John, který do cíle dorazil jako 14. Tomáš Hájek proťal cílovou pásku na 26. místě.

Nedělní závěrečná etapa na 41 kilometrů nebyla tak kopcovitá, jako ta sobotní, o to byla ale rychlejší. Vítěz do cíle dorazil s průměrnou rychlostí 39 km/h. Jen 4 vteřiny na něj ztratil Tomáš Hájek, který dojel 6., 20. pak dokončil Eda John.

Kluci se s celkem 140 kilometry rozmístěných do čtyř etap a třech dnů porvali velice dobře, škoda jen úvodního smolného dne pro Tomáše Hájka, kdy nabral velkou ztrátu. I tak ale obsadili skvělá umístění v celkovém pořadí. Nejlepší z našich byl 19. Tonda John, 21. Tomáš Hájek, 26. Lukáš Kristl, 36. Eliáš Hofman, 81. Filip Voborník, 99. Štěpán Görög, 110. Péťa Miňovský.

Klukům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na mistrovství České republiky horských kol v Harrachově, které se uskuteční o nadcházejícím víkendu.

Autor: Tomáš Ježek